“Gidişat çok iyi”

Dursun Oğuz, UBP-DP hükümetinin dört aydır görevde olduğunu ve hedeflenen program doğrultusunda ilerlediğini belirtti

“Gidişat çok iyi”
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Dursun Oğuz, UBP-DP hükümetinin dört aydır görevde olduğunu ve hedeflenen program doğrultusunda iyi gittiğini söyledi.
Hükümetin, siyasi yönden zarar göreceği tedbirler de almak zorunda kaldığını belirterek, Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ile ilgili alınan kararı buna örnek gösteren Dursun Oğuz, hükümetin hedefinin önlem ve çareler üretmek olduğunu ve bunu yaptığını kaydetti.
Diyalog TV’de yayınlanan Güne Merhaba programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Dursun Oğuz, dört aylık hükümetten 4-5 yıllık icraat beklenmemesi gerektiğini, ancak hükümetin kısa sürede iyi işler yaptığını ve yapmaya devam ettiğini belirtti.

CTP’nin eleştirileri haksız
Muhalefetin, özellikle de Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) eleştirilerinin haksız olduğunu, CTP-UBP ortaklığında kurulan geniş tabanlı hükümetin devam edememesinin nedeninin CTP olduğunu öne süren Oğuz, “Herkes kendini eleştirsin” dedi.

TÜK yaşatılacak
TÜK ve yüzde 3 fon desteği kararıyla ilgili sorular üzerine Dursun Oğuz, TÜK’le ilgili kararların 2-3 yıl önce alınası gerektiğini, o zaman yaptıkları uyarıların hiç birinin dikkate alınmadığını ve bu noktaya geldiğini belirterek, “Biz bağırırken kimse umursamadı. TÜK’ün yaşaması gerekiyor. Piyasada belli bir denge unsuru var, TÜK o dengeyi sağlıyor. TÜK yaşatılacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 09:30

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER