Adalet uyarısı

Beştepe’de valilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizlerden memurları açığa alma noktasında bir yarışa girmenizi istemiyorum” dedi

Adalet uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 81 ilin valisini kabulünde yaptığı konuşmaya "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne, milletin evine, bu gazi mekana hoş geldiniz" diyerek başladı.
Türkiye'deki mevcut idari yönetim sisteminin bir yönüyle 2 bin 200 yıllık Türk devlet geleneğini diğer yönüyle de bin 400 yıllık medeniyetin birikimini ifade ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Millet olarak bizim özelliklerimizden biri de gittiğimiz coğrafyalarda karşımıza çıkan iyi, güzel, faydalı ne varsa onları kendi bünyemize katma konusundaki esnekliğimizdir. 
Bu bizim için tarih ve kültür geçmişimizi gölgeleyen değil tam tersine zenginleştiren bir vasıftır. Cumhuriyet'in ilk döneminde görülen toptancı anlayış dahi bu tarihi sürekliliği kesmeyi başaramamıştır" değerlendirmesini yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'FETÖ' operasyonları için "At izi, it izine karıştı" sözlerinin ardından bir uyarıda daha bulunarak “Sizlerden memurları açığa alma yarışına girmenizi istemiyorum, adil davranmanızı istiyorum." dedi.

“Teröristin iyisi kötüsü yoktur”
“Türkiye her dönemde olduğu gibi bugün de pek çok sorunla baş etmek zorunda olan bir ülkedir. Bugün iki önemli husus ile uğraşıyoruz, birisi terör diğeri sınır güvenliği.
Suriye kriziyle birlikte dinimizi istismar ederek kendine alan açmaya çalışan DAEŞ belasıyla karşılaştık. Fetullahçı Terör Örgütünün kanlı yüzüyle muhatap olduk. Diğer devletleri iyi terörist kötü terörist yoktur diye ikaz ediyoruz ya... Ülkemizde de aynı anlayışla hareket etmemiz gerekiyor. Bakıyorsunuz bir hücre evinde PKK’lılar ile birlikte FETÖ’cüler yakalanıyor. Diğer örgütler konusunda da benzer durumlar söz konusu. PKK ile FETÖ’nün, DAİŞ ile DHKPC’nin bizim nezdimizde bir farkı yoktur.
Vatanımızın, devletimizin, bayrağımızın düşmanlarıdır. Hepsinin de kökünü kazıyana kadar azimle yolumuza devam edeceğiz. Tek fert kalıncaya kadar, şahsım için söylüyorum, bu mücadeleyi sürdüreceğim. Bu can bu tende olduğu sürece mücadeleyi sürdüreceğim.

"Sınırların genişlemesi ya da daralması iman meselesidir"
Darbe düzeninden 40 gün geçmeden Suriye'de uzun süredir planladığımız Cerablus operasyonunu yaptık ayrıca PKK terör örgütüne tarihin en büyük operasyonlarını yaptık.
Bazıları bu kadar cephede bu yapılmaz dediler. Niye cepheyi geliştiriyoruz diyenler oldu. Şuna inanalım cephelerin genişlemesi ya da daralması iman meselesidir. Millet ben varım diyorsa bu cephelerin hepsi çok küçüktür.

"PKK'nın kamu içindeki uzantıları da tasfiye edilecek"
Gerek FETÖ gerekse PKK terör örgütüyle mücadelenin önemli bir boyutunu da bunların kamu görevlileri içindeki uzantılarının tasfiyesi oluşturuyor. FETÖ konusunda ilan ettiğimiz olağanüstü hal çerçevesinde süratle birtakım adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. 
Aynı süreci PKK terör örgütünün kamu kuruluşları içindeki destekçileriyle ilgili de yürütmeye başladık. Sizlerden ricam, bulunduğunuz illerde bu konuda kararlı ve dikkatli çalışmalar yapmanızdır. Benim tavsiyem şu, sizlerden memurları açığa alma noktasında bir yarışa girmenizi istemiyorum sadece adil davranmanızı istiyorum. Çünkü bizim değerlerimizde zulüm yoktur, adil davranalım, zulmedenleri yerinden alalım." 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 09:44

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER