banner564
banner556

İmkansız bir istek!

HP ödeneği konusunda eleştiri yağmuruna tutulan Amcaoğlu, “Yanlış yapılan bir uygulamayı maliye bakanı düzeltiyorsa tüm sendikaların buna alkış tutması lazım” dedi

İmkansız bir istek!

 Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, “Ne hükümet, ne de Maliye Bakanı, ‘halkın cebine elini sokmak’ gibi bir gaile taşımaz. Şimdi hayat pahalılığı konusunda yapılan geçmişte bile isteye veya bilmeyerek yapılan yanlışı düzeltmektir” dedi.

banner571

“Hiçbir hükümetin hayat pahalılığı ödeneği üzerinde ödeme yapma gibi bir şansı yoktur” vurgusunda bulunan Amcaoğlu, “Bunu öngörmeleri gerekirdi. İktisadi akıl da bunu gerektirirdi. Yanlış yapılan bir uygulamayı Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu düzeltiyorsa elbette tüm sendikaların buna alkış tutması lazım. Bu konuda gerçekleri ifade ettiği ve bizleri doğruladığı için Sayın Serdar Denktaş’a teşekkür ediyorum”  dedi.
Maliye Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre Amcaoğlu katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.
Bakan Amcaoğlu, geçmiş hükümet döneminde hayat pahalılığı ödeneğiyle ilgili yüzde 2.03 oranında ‘yanlış uygulama’ yapıldığını hatırlattı. Amcaoğlu, Maliye eski Bakanı Serdar Denktaş’ın bugün bir gazetede yer alan ‘ekonomik daralma içinde olunduğu için o dönem hayat pahalılığı üstünden ödeme yapıldı’ açıklamasını da değerlendirdi. 
Amcaoğlu, Denktaş’ın bu açıklamasıyla kendisini doğruladığını kaydederek, “Öncelikle gerçekleri ifade ettiği ve bizleri doğruladığı için Sayın Serdar Denktaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

“Sendikaların buna alkış tutması lazım”
Amcaoğlu, geçmiş hükümet dönemindeki bu yanlış uygulamanın bütçeyi zora soktuğunu ifade ederek, “Hiçbir hükümetin gerçekleşen hayat pahalılığı ödeneği üzerinde ödeme yapma gibi bir şansı olmadığını da öngörmesi gerekirdi. İktisadi akıl bunu gerektirirdi” ifadelerini kullandı.
Maliye Bakanı, “Yanlış yapılan bir uygulamayı Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu düzeltiyorsa elbette tüm sendikaların buna alkış tutması lazım” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473