banner564
banner556

Zor günler kapıda

“Ülkede umutsuzluk ve geleceğe yönelik endişeler var” diyen Saner, bütçe açığının 1.3 milyar TL üzerinde olacağını iddia etti

Zor günler kapıda

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa Milletvekili Ersan Saner, hükümete eleştirilerde bulunarak, “ülkede umutsuzluk ve geleceğe yönelik endişeler var” dedi. Saner, bütçe açığının 1.3 milyar TL üzerinde olacağını iddia etti. 

Yazılı açıklama yaparak gündemi değerlendiren Saner, Şanlı Erenköy Direnişinin yıldönümünde, o dönemde bir avuç insanın neler yaptığını, Kıbrıs Türkü’nün Kıbrıs’ta Türklüğü yaşatma adına neleri başardığını hiçbir zaman unutmamak gerektiğini belirterek, hayatta olanlara uzun ve sağlıklı bir ömür diledi, şehitleri ise minnetle andı.
Saner, Kıbrıs Türkü’nün, Anavatan Türkiye’nin garantörlük hakkı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetlerinin adada olmasından dolayı bir varoluş tehlikesi yaşamadığını belirtti. 
Hükümete yönelik eleştirilerde bulunan Saner, “Ülkede tam bir umutsuzluk ve geleceğe yönelik çok büyük endişeler var, hükümet altı ayda hiçbir şey yapamamanın acizliği içerisindedir, döviz krizleri bizim dönemlerde de yaşandı ve şu an hükümet edenler o dönem bizim için söylemediğini bırakmamıştı, şimdi ise geçmişi suçlayarak hükümet etmeye çalışan bir yapı var” iddiasında bulundu. 
Saner, bu yılki bütçenin 5 milyar Türk Lirası olduğuna değinerek, “Dövizin %26,8 kur farkı yarattığı bilinen bir gerçek, bu gerçeğin ekonomik yaşama yansıması ilerleyen süreçte bizleri çok daha zor günlerin beklediğine işarettir. Maliye Bakanı açığın 486 milyon olacağını söylemektedir ama gelişen reel koşullar bize bunun doğru olmadığını göstermektedir” şeklinde konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465