banner564
banner556

‘Büyük zafer’

ELAM Başkanı Hristu seçim sonuçlarından son derece memnun

‘Büyük zafer’
 Güney Kıbrıs’taki başkanlık seçimlerinin ilk turunda yüzde 5,65 oranında oy alan terör örgütü ELAM’ın lideri Hristos Hristu ‘Zafer’ kazandıklarını açıkladı.
   Alithia gazetesinin haberine göre; seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından konuşan Hristu, kendisine oy verenlere teşekkür etti.    
   “Büyük zafer” elde ettiklerini ve saygıdeğer bir oy oranına sahip olduklarını söyleyen Hristu, mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.
İkinci turdaki niyetleri konusunda ise Anastasiadis ve Malas’a bir dizi soru yönelteceklerini belirten Hristu, nihai kararın önümüzdeki günlerde parti içinde alınacağını ifade etti.
Papadopulos’un mesajı
  DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından gazeteciler ve kendisini destekleyenler huzurunda yaptığı konuşmada, halkın kararına saygı duyduğunu belirtti. 
   Yaşadıkları hayal kırıklığına rağmen vatanın değiştirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Papadopulos, kendisini destekleyen partilere teşekkür etti. 
   Papadopulos ayrıca, seçimlerde işbirliği yaptığı partilerin birlikte çalışmaya devam edip “üçüncü bir kutup” olabileceğine değindi. 
   Papadopulos’a destek veren EDEK’in Başkanı Marios Sizopulos, bu dönemde kazanılan işbirliklerinin siyasi koşullar çerçevesinde ve temelinde sürmesi için çaba göstermeye devam edeceklerini belirtti. 
  Sizopulos, EDEK’in ikinci turda nasıl bir tavır takınacağına parti içerisindeki istişarelerin ardından karar verileceğini belirtti. 
   Papadopulos’a destek veren bir diğer parti olan Dayanışma Hareketi’nin başkanı Eleni Theoharus, Papadopulos’un ikinci tura geçememesinden ötürü derin üzüntüsünü dile getirdi. 
İkinci turda partinin tutumunun ne olacağının sorulması üzerine ise Theoharus, Papadopulos’la görüşeceğini ancak Dayanışma Hareketi’nin bağımsız bir parti olup kendi ilke ve değerlerinin olduğunu belirterek, bunlar temelinde yollarına devam edeceklerini söyledi.
Lillikas üzgün

  Seçimlerin bir diğer adayı Vatandaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas açıklamasında, adaylığının “kayıp oy” sloganıyla zarara uğratıldığını savundu.
   Seslerini halka duyduramadıklarını söyleyen Lillikas, sonucun kendileri için hayal kırıklığı olduğunu belirtti. 
    Lillikas, hatalarını ve zayıflıklarını inceleyeceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473