banner556

‘Doğru karar’

AB Komisyonu’nun “Kıbrıs sorunu çözülmeden Türkiye ile müzakere başlıkları açılmayacak” açıklaması Anastasiadis’i memnun etti

 ‘Doğru karar’
Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Türkiye ile AB arasında, Türk vatandaşlarına vizelerin kaldırılması konusunda yapılan anlaşma ve yürütülen görüşmelerin Kıbrıs sorununun çözümü çabalarını engellemeyeceğine inandığını açıkladı.
   Alithia ve diğer gazeteler, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, dün, Türkiye ile AB arasında vize anlaşması ve müzakere başlıklarının açılması konusunda değerlendirmede bulundu.
Habere göre Anastasiadis, Türkiye ile AB arasında vizelerin kaldırılması konusunda yapılan anlaşma ve yürütülen görüşmelerin Kıbrıs sorununun çözümü müzakerelerini etkileyeceğini düşünmediğini belirtirken, AB Komisyonu tarafından yapılan açıklamada “Kıbrıs sorununu çözülmeden Türkiye’nin müzakere başlıklarının açılmayacağı” şeklindeki açıklamayı da değerlendirdi.
    Komisyon’un açıklamasının “kendi tezleriyle tamamen uyuştuğunu” vurgulayan Anastasiadis, “bu sebepten ötürü açıklamayı memnunlukla karşıladıklarını belirtti.
   Anastasiadis ayrıca, Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk’un da bu görüşü istikrarlı bir şekilde desteklemekte olduğunu iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2016, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468