2 gramı için 150 lira verdi

Nijeryalı Timilayin Adebayo Ekbeleke’nin evinde yapılan aramada uyuşturucu ele geçirildi

2 gramı için 150 lira verdi

 Lefkoşa Küçük Kaymaklı bölgesinde bir eve gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan Nijerya uyruklu zanlı Timilayin Adebayo Ekbeleke tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkeme mesele ile ilgili şahadet veren Polis memuru Mehmet Sevinç olayla ilgili bulguları aktardı. Sevinç, huzurda bulunan zanlı Timileyin Adebayo Ekbeleke’nin 31 Temmuz tarihinde saat 10.00 sıralarında ikametgâhına yapılan operasyonda polisi fark etmesi üzerine evin tuvalet penceresinden dışarıya tasarrufunda bulunan uyuşturucu kraşerini attığını söyledi. Polis, daha sonra eve giren polis ekiplerinin evde yaptığı aramada zanlının içerisinde uyuşturucu bulunan 1 paketi tuvalete attığının ve sifonu çekmesine rağmen su yüzeyinde kalması üzerine tespit edilerek emare alındığını belirtti. 

4 gün önce almış
Polis mesele ile ilgili olarak tutuklanan zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini ve tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeyi 4 gün önce 150 TL karşılığında 2 gram olarak Lefkoşa’da bir şahıstan aldığı beyanında bulunduğunu söyledi. Polisü bahse konu şahsın da arandığını belirterek zanlının soruşturmanın selameti için ilk etap da 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnanü zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER