Akıncı: “Kararlılığımızı sürdüreceğiz"

banner453

Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından kabul edilen Orgeneral Recep, 20 Temmuz 1974'te adaya getirilen huzurun 41. Yıl dönümünün kutlandığını belirtti

Akıncı: “Kararlılığımızı sürdüreceğiz
banner432
banner480
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) temsilen 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katılmak üzere KKTC'ye gelen Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'i kabul etti.
Orgeneral Recep'e, Cumhurbaşkanı'nı ziyarette KTBK Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş eşlik etti.
Recep burada yaptığı konuşmada, Türkiye Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i temsilen KKTC'ye geldiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Akıncı'ya Özel'in selamlarını iletti.
Recep, 20 Temmuz 1974'te adaya getirilen huzurun 41. Yıl dönümünün kutlandığını belirterek, bu huzur ortamının sadece Kıbrıs Türk halkına değil tüm adaya getirildiğini işaret etti.
Kıbrıs Türk halkının kanı ve canı pahasına bunu başardığını ifade eden Recep, bu huzur ortamının adada sonsuza dek sürmesini temenni etti.
Recep, "TSK olarak geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bu güven ortamının ve Kıbrıs Türk halkının en büyük güvencesi olma azim ve kararlılığımızı sürdüreceğiz" diyerek, adada kanlarını akıtan, canlarını veren şehitleri rahmetle andı gazilere şükranlarını sundu, halkın bayramını kutladı.

banner477
Akıncı: 15 Temmuz olmasa 20 Temmuz da olmazdı
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, Genel Kurmay Başkanı Özel'e sevgilerini saygılarını göndererek, bugün, 20 Temmuz gününü yeniden yaşadıklarını kaydetti.
"Tarihi hep 20 Temmuz gününden başlatmak isteyenler var ancak 20 Temmuz aslında bir sonuç... Onun 5 gün öncesi var, 15 Temmuz olmasa 20 Temmuz da olmazdı" diyen Akıncı, 15 Temmuz'un; faşist Yunan cuntasının Enosis amaçlı darbesinin tarihi olduğunu ve adada büyük bir tradeji yarattığını hatırlattı.
Akıncı, Yunan cuntasının kendi toplumuna da büyük zararlar verdiğini bu zararların ancak 20 Temmuz ile dengelenebildiğini vurgulayarak; “20 Temmuz bugün aslında iki kesimli iki toplumlu federal bir çözümün altyapısını da oluşturdu” dedi.

Akıncı, gazileri kabul etti
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı dün, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği’nin davetlisi olarak 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamalarına katılmak üzere KKTC’ye gelen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği heyetini kabul etti.
Cumhurbaşkanlığı’nda yer alan kabulde, heyete, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Genel Başkanı Ertan Ersan da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 08:28
banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460