banner564
banner556

Avtepe’de güzel bir gün

Medoş Lalesi’ni tanıtmak ve korumak amacıyla düzenlenen etkinliğe yoğun katılım oldu

Avtepe’de güzel bir gün
Kıbrıs’a özgü endemik bir lale türü olan Medoş Lalesi’ni tanıtmak ve korumak amacıyla düzenlenen Avtepe Medoş Lalesi Festivali’nin 11’incisi dün gerçekleştirildi.
Avtepe köy meydanında yapılan festivalde, çeşitli dans gösterileri, çocuklara yönelik etkinlikler, konserler ile Kıbrıs’a özgü yiyecek ve içeceklerin satışı yapıldı. Yapılan konuşmalarda ise Medoş Lalesi’nin korunmasının önemine vurgu yapıldı.
Yenierenköy Belediyesi, Avtepe Muhtarlığı ve Avtepe Medoş Lalesi Festivali Komitesi işbirliğinde düzenlenen ve Medoş Lalesi’ni tanıtarak korunmasına dikkati çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, bazı bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Etkinlikte, Yenierenköy Belediyesi Büyükler Halk Dansları ekibi gösteri sundu.
Karadeniz Kültür Derneği Halk Dansları ve Yenierenköy Belediyesi Orta Halk Dansları ekiplerinin gösterisinin ardından ise konuşmalar yapıldı.
Konuşmaların ardından çeşitli dans gösterilerinin yer aldığı etkinlik, şiir dinletisi, konserler ve çocuklara yönelik aktiviteler ile devam etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468