banner556

“B planımız da olmalı”

Bağımsızlık Yolu, Kıbrıs sorununun çözümünde federasyonu sonuna kadar savunacaklarını açıkladı

“B planımız da olmalı”

Bağımsızlık Yolu, Kıbrıs sorununun çözümünde “federasyonu sonuna kadar savunmaya devam etmeleri” gerektiğini, ancak federasyonun hayat bulmadığı bir durumda da “B planının” ne olacağına da karar vermeleri gerektiğini kaydetti.
Açıklamaya göre, Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Celal Özkızan, bir programa katılarak açıklamalarda bulundu.
Özkızan, hükümete yönelik eleştirilerde bulundu, “müdahaleler” olduğunu ancak bunların suni gündem olduğuna, çünkü esas sorunun ülkedeki pahalılık olduğuna işaret etti.
Muhalefete yönelik de eleştirilerde bulunan Özkızan, “Halkın bu koşullarda yaşamak zorunda bırakıldığı bu sisteme muhalifiz” dedi.
Ülkede hükümet boşluğundan çok muhalefet boşluğu olduğunu belirten Özkızan, UBP’nin bu yüzden gittikçe güçlendiğini söyledi.
Özkızan, eğitim, sağlık, barınma, enerji, toplu taşıma, turizm, sanayi ve ticaret gibi sektörlerde kamusallaşmaya gidilmesi gerektiğini anlattı.
Kıbrıs’ta bir çözüm, barış ve federasyon için Kıbrıslı çözüm güçlerine çok ciddi bir görev düştüğünü ifade eden Özkızan, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan sonra federasyonu savunan bir adayın seçilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ancak yine de bir “B planının” olması gerektiğine değindi.
Özkızan, “Federasyonu sonuna kadar savunmaya devam etmeliyiz ama federasyonun hayat bulmadığı bir durumda da B planımızın ne olacağına karar vermeliyiz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474