banner564
banner622

‘Bağımsız Kıbrıs’ istediler

Bazı örgütler tarafından; İngiliz Elçiliği, Amerikan Konsolosluğu ve Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği güzergahında yürüyüş yapıldı

‘Bağımsız Kıbrıs’ istediler
banner598
Baraka Kültür Merkezi, Bağımsızlık Yolu, Birleşik Kıbrıs Partisi, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Kıbrıs Sosyalist Partisi ve TDP Gençlik Örgütü tarafından önceki gece Lefkoşa’da “Bağımsız Kıbrıs” etkinliği düzenledi.
Bağımsızlık Yolu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, etkinlik çerçevesinde İngiliz Elçiliği, Amerikan Konsolosluğu ve TC Elçiliği güzergahında yürüyüş yapıldı.
Eylemciler, yürüyüş sırasında, İngiliz Elçiliği önüne "Emperyalist", ABD Konsolosluğu önüne "İşgallere Karşı", TC elçiliği önüne ise "Bağımsız Kıbrıs" yazan pankartlar bıraktı.
Bağımsız Kıbrıs Yürüyüşü'nde okunan ortak açıklamada, adanın, tarihi boyunca olduğu gibi günümüzde de, bu coğrafyada egemen olmak için rekabet eden güçlerin mücadele sahası olmayı sürdürdüğü kaydedildi.
Mücadelenin devam edeceği belirtilen açıklamada, “Bağımsız Kıbrıs için düşünmeye, üretmeye ve yürümeye zafere kadar devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474