“Başka taviz verilemez”

Özgürgün, kapıların açıldığı 11 yıl içersinde, Ada’da çözümü çok isteyen, Liderlerini bu yolda zorlayan bir halk talebinin görülmediğine dikkat çekti

“Başka taviz verilemez”
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, katıldığı bir TV programında gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.
Özgürgün, kapıların açıldığı 11 yıl içersinde, Ada’da çözümü çok isteyen, Liderlerini bu yolda zorlayan bir halk talebinin görülmediğine dikkat çekti. 
Kıbrıs Türk tarafı topraklarının 1/3’ünün iadesini, 100 bin yurttaşın yerinden olmasını içeren Annan Planı’na, % 65 oranında evet derken, çözüm istediğini gösterdiğini dile getiren Özgürgün, “Türk tarafının daha verecek tavizi olamaz” dedi.
 “Başka partilerin zafiyetlerinden kazanım beklentimiz olamaz. CTP’nin iç kavgaları benim ilgi alanıma girmez. Ben hükümetle, hükümetin icraatlarıyla ilgiliyim” diyen Özgürgün, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne verdiği yada vermediği hizmetlerle ilgiliyim. Ana muhalefet partisinin görevi budur. Yanlışları eleştirmek, doğruları alkışlamaktır. Oysa hükümetin sorunların çözümüne yönelik tedbiri, planı yok” şeklinde konuştu. 

“Davutoğlu çözümü samimiyetle istiyor”
Özgürgün, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun önceki günkü ziyaretine ilişkin soruya verdiği yanıtta “Davutoğlu’nun Kıbrıs’ta çözümü samimiyetle istediğini biliyorum. Davutoğlu’nun, Kıbrıs meselesini çözen Başbakan olarak anılmak istediğinden eminim ve nasıl olursa olsun illa ki çözüm olsun anlayışında olmadığını da bilirim. Aynı istek ve aynı samimiyeti sayın Erdoğan’da da görmüştüm. Kıbrıs Türk halkının hak ve menfaatlerini ön planda tutuklarından da eminim” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER