‘Bayraklar’ gündem oldu

banner453

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Güney Kıbrıs’taki sivil toplum örgütü OPEK ile görüştü

‘Bayraklar’ gündem oldu
banner432

  Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, OPEK (Sosyal Reform Birliği) Başkanı Pavlos Pavlou ve bazı Birlik yöneticilerini kabul etti. Cumhurbaşkanlığı’ndaki görüşmede, Türkiye ve KKTC bayraklarının olmaması eleştirilere neden oldu.  Sosyal medyada Akıncı’nın daha önceki görüşmelerinde var olan KKTC VE Türkiye bayraklarının dünkü görüşmede olmadığını gösteren karşılaştırmalı iki fotoğraf yayımlanarak, durum eleştirildi. Karşılaştırmalı fotoğrafların altına “Aynı salon, iki ayrı toplantı. Birinde bayraklarımız olması gereken yerde. Diğerinde kaldırılmış. Neden çünkü misafirler OPEK Sosyal Reform Birliği başkanı Pavlos ve yetkilileri...”yorumu yapıldı. 

Akıncı: Ucuz siyaset
Yapılan eleştiriler üzerine Cumhurbaşkanı Akıncı, akşam saatlerinde sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Akıncı açıklamasında şunları belirtti: 
“Bayrak üstünden ucuz siyaset alışkanlığı hala bitmedi. Neymiş, Rum derneği ziyaretimize geldiği için bayraklar salondan çıkarılmış... Birkaç gün önce Spehar geldiğinde de yoktu... Lute geldiğinde de... Onu görmediniz mi? AB komisyonu başkanı Junker, AP başkanı Shultz ve daha bir çok yabancı dışişleri bakanı, devlet adamı geldiğinde de... Ve bu durum yeni değil, benden önce de hep böyle oldu. Cumhurbaşkanlığında bina girişinde sabit direklerde bayraklarımız var, her geleni karşılayan... Bir de bina içinde seyyar olanlar var. Toplantının niteliğine göre davranılır ve yabancılarla görüşülecek mekanlarda sembol empozesi yapılmaz öteden beri...Gelenlere düşüncelerimizi anlatmayı tercih ederiz. Tekrar ediyorum; bu hep böyle oldu. Yabancı devlet adamlarının Rum engelini aşabildikleri oranda geldikleri tek yer de Cumhurbaşkanlığı ... resmen tanımasalar da...Yabancı devlet yetkilileri ve büyükelçiler dışında makamımıza gelmek cesaretini gösteren az sayıda Rum örgütüne de aynı şekilde davranmak , onlar talep etmeseler de, doğru bir yaklaşımdır. Bu konuyu saldırı vesilesi yapanların belirttiklerimi bilmediklerini düşünmüyorum. Bilerek yapıyorlar ....Ama halkımızın gerçeği bilmesinin gerekli olduğu inancıyla bu paylaşımı yapmayı gerekli gördüm. Herkese iyi akşamlar....” 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
akıncı derhal istifa etmeli !!!!!!!
akıncı derhal istifa etmeli !!!!!!! - 1 yıl Önce

akıncı derhal istifa etmeli

Öz
Öz - 1 yıl Önce

Kıbrıs Cumhuriyeti kimlik kartı ve pasaportu taşıyan K/Türklerin bayrağı Kıbrıslı Türk ressam İsmet Vehit Güney'in çizdiği Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağıdır.
İddia edildiği gibi Necmettin Erbakan'ın çizdiği bayrak değil.

SIRADAKİ HABER