Duş alırken saldırdı

Babasını 3 ayrı yerden bıçaklayarak komaya sokan Kemal Korçin tutuklandı

Duş alırken saldırdı

 Suna ERDEN

Lefkoşa’da 2018 yılı Temmuz ayında meyve oyacağı ile babasını yaralayan ve önceki akşam bıçakla babasına saldıran Raif Korçin, dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. 
İlk seferinde babasını odasında uyurken yaralayan Korçin’in önceki akşam duş aldığı sırada Kemal Korçin’e saldırdığı belirtildi.
Zanlının, omuzundan ve göğsünden yaraladığı babasına, bıçak kırılınca yumruk ile saldırısını sürdüğünü açıklandı.
Zanlı hakkındaki iddiaları aktaran polis, önceki akşam saat 16.45 sıralarında Lefkoşa'da Kızılay bölgesindeki yaşanan olayda, Raif Korçin’in 18 santim uzunluğundaki bıçak ile duş almakta olan babası Kemal Korçin'e saldırdığını söyledi. 
Polis, zanlının bıçağı Kemal Korçin’in sağ omuz ön yüzüne ve ardından göğsüne batırıp ağır yaralanmasına neden olduktan sonra, bıçağın ucu kırılması üzerine, bu kez yüzüne gelişi güzel yumruk vurmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiğini belirtti.

Hayati tehlikesi devam ediyor
Polis, Kemal Korçin’nin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisine müteakip göğüs servisinde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikesinin devam ettiğini mahkemeye aktardı. 
Zanlı Raif Korçin’nin aynı gün mahkeme emri gereği tutuklandığını ve olayda kullanılan bıçağın emare olarak alındığını kaydeden polis, alınması gereken ifadeler,  incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek, zanlının 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER