banner493

Bu son şansı

16 yaşındaki gence uyuşturucu sattığı için tutuklanan ve yeni baba olan Abdulkadir Bozoğlan 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

Bu son şansı
banner432
Gönyeli’de, 16 yaşındaki genç ve ona uyuşturucu satan Abdulkadir Bozoğlan hakkındaki karar dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından açıklandı. 
Başkan Ömer Güran ve Yargıçlar Rauf Kürşat, Vedia Berkut Barkın’dan oluşan Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Abdulkadir Bozoğlan 6 ay hapis cezası verdi. 16 yaşındaki sanığın ise cezaevinde geçirdiği 2 buçuk ay süre yeterli görülerek serbest bırakıldı.
Başkan Güran, sanıkların işlemiş oldukları suçların çok ciddi olduğunu ancak sanıklar aleyhindeki hafifletici ve ağırlaştırıcı sebeplerin farklılıklarından ötürü ceza takdir ederken farklı karar verdiklerini belirtti. 
Başkan Ömer Güran sanık C.H.T’nin parçalanmış bir ailenin çocuğu olmasını ve şu anda annesinin bir arkadaşında kalmasından ötürü kendisinin kalacak yerinin bulunmadığını belirterek, yaşının küçük oluşundan ötürü bu durumun lehine hafifletici neden olarak değerlendirildiğini söyledi. 

18 yaşına kadar sosyal hizmetlerde
Başkan Güran, sanık C.H.T’nin alt mahkemede teminata bağlanırken teminat şartlarını yerine getiremediğini ve 2 buçuk ay cezaevinde geçirmiş olduğu sürenin yeterli olduğunu belirtti. Güran, sanığın hapislik süresini uzatmayı uygun bulmadıklarını belirterek, sanığı 18 yaşını doldurana değin sosyal hizmetlerin denetiminde kalmasına karar verdiklerini açıkladı. 

Satıcıya 6 ay hapis
Başkan Ömer Güran, C.H.T’ye uyuşturucu maddeyi veren Abdulkadir Bozoğlan’ın ise işlemiş olduğu suçun ciddiyetine değinerek bu tür suçlara hoş görü ile yaklaşılamayacağını belirtti. 
Başkan Ömer Güran, sanık Bozoğlan’ın yeni baba oluşunu ve ekonomik zorluklarla boğuşan bir aile yapısında bulunmasını lehine hafifletici neden olarak değerlendirdiklerini söyledi.
Güran, sanığı 6 ay hapis cezası ile cezalandırdıklarını açıkladı.
Gönyeli’de 7 Ocak saat 13.30 sıralarında zanlı C.H.T’nin evinde yapılan aramada 859 miligram ağırlığında “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu bulunmuş ve yapılan ileri soruşturmada uyuşturucu maddeyi Abdulkadir Bozoğlan’dan aldığı ortaya çıkmıştı.
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 09:53
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460