Caddede kovalamaca yaşandı

Dereboyu’nda silahlı operasyon düzenleyen narkotik bir kişiyi tutukladı; 15 gram uyuşturucu ele geçirildi

Caddede kovalamaca yaşandı

 Suna ERDEN

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Ekipleri önceki gün Lefkoşa Dereboyu’nda silahlı operasyon düzenledi. Polisi görünce kaçmaya çalışan A.C. isimli şahıs, takip sonucu yakalandı. Polis, zanlıyı gözlatına alırken, kaçarken attığı 15 gram uyuşturucu maddeyi de ele geçirdi. Zanlı dün tutuklama talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada zanlı hakkındaki idiaları aktaran polis, 10 Şubat 2019 tarihinde saat 12.00 sıralarında Narkotik ekibi tarafından A.C.’nin tasarrufunda uyuşturucu madde bulunduğuna ve Mehmet Akif Caddesi’nde olduğuna dair bilgi aldıklarını söyledi. Polis, zanlınınn Lefkoşa’da bir bölgeden otların arasından şüpheli bir paket alıp, Mehmet Akif Caddesi’ne doğru aracıyla ilerlediğini öğrenildiğini mahkemeye aktardı. 

Önündeki araca çarpıp kaçtı
Citroen’in önündeki trafik ışıklarında Narkotik ekibini fark eden zanlının, yeşil ışık yandığı sırada önündeki araca çarpıp, olay mahallinden ayrıldığını kaydeden polis, zanlının yakalandığını ve tasarrufundaki uyuşturucu maddeyi kaçarken attığı yeri gösterdiğini belirtti. 15 gram uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını söyleyen polis, zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirtti. Polis, soruşturulacak şahıslar ve incelenecek kamera görüntülerinin yanında, uyuşturucunun nevi ve miktarının da belirlenmesi gerektiğini belirterek, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER