banner493

Çekirge ‘ikincide’ hapiste

Şerife Vural’ın evinden 470 lira çalmakla suçlanan Musa Kurum, bir yıl sonra aynı denemeyi yaptı ama başaramadı

 Çekirge ‘ikincide’ hapiste
banner432
Hüseyin ÇİÇEK
Gazimağusa’da geçtiğimiz ay içerisinde Şerife Vural isimli şahsa ait ikametgahın balkonuna sirkat amaçlı tırmanan ancak hedefine ulaşamayan Musa Kurum, yaklaşık bir ay sonra tespit edilerek tutuklandı.
Mahkemeye meseleyi aktaran Adli Şube’de görevli polis memuru Löğmen Yücetürk, zanlının 13 Mart 2016 tarihinde saat 02.30 sıralarında, Kalliland bölgesinde Şerif Vural’a ait Melis apartmanının 12 numaralı dairesinin balkonuna merdiven boşluğundaki pencereden tırmanarak mülke tecavüz ve sirkata teşebbüs suçlarını işlediğini söyledi. 
Mesele ile ilgil olarak olay yeri balkonunda bulunan korkuluktan alınan parmak izlerinin incelemeye gönderildiğini ve konu izlerin zanlıya ait olduğunun belirlendiğini anlatan Yücetürk, zanlının 8 Nisan 2016 tarihinde tutuklandığını söyledi.  

Geçen yıl yine girmiş
Zanlının 21 Ağustos 2015 tarihinde yine aynı ikametgaha girerek 470 TL nakit para sirkat ettiğini anımsatan Yücetürk, soruşturmanın tamamlandığını belirtti. Zanlının benzer sabıkasının bulunduğunu ve serbest kalması halinde suç işlemeye meyilli birisi olduğunu söyleyen Yücetürk, mahkemeden zanlının davaları görüşülünceye kadar Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 15 günü geçmemek şartı ile davaları görüşülünceye kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 09:44
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner473

banner460