Cep’ten mesaj gönderdi

banner453

Askıda birçok davası olan İsmail Karatepe, bu kez akrabasına tehditler yağdırdığı için tutuklandı

Cep’ten mesaj gönderdi
banner432

 Suna ERDEN

Kuzey Kıbrıs’ta 2017 yılından beridir kaçak yaşayan İsmail Karatepe, akrabasını tehdit ettiği gerekçesi ile tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. 
Lapta’da meydana gelen olayda akrabası Abdullah Karatape’ye tehditler yağdıran İsmail Karatepe’nin cep telefonu ile mesaj atarak tehdit içerikli sözcükler kullandığı ve “Şikâyetini geri çek, çekmezsen bu işi İsmet Felek’e havale edeceğim” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğu belirtildi. Ayrıca zanlının askıda olan birçok davası olduğu da açıklandı.
Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ali Arslan, zanlının 15 Nisan 2019 tarihinde tehdit içerikli mesajlar attığı gerekçesi ile tutuklandığını söyledi. 
Polis, zanlının ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini belirtti. Zanlının mesaj atılan telefonun kendisine ait olmadığına dair ifade verdiğini kaydeden polis, yapılan soruşturmada ise söz konusu telefonun ona ait olduğunun belirlendiğini açıkladı. Polis, yapılan soruşturmada zanlının 2017 yılından beridir ülkede kaçak kaldığının da tespit edildiğini belirtti.

Askıda birçok davası var
Zanlının askıda bulunan birçok davası olduğunu kaydeden polis, bu suçların mülke tecavüz, asılsız yayın ve haber yayma, elektronik haberleşme yasasına aykırı hareket, şiddet tehdidi, silah bulundurma, telefonda taciz ve dikkatsiz sürüş olduğunu söyledi. Polis, zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti.
Mahkeme, zanlının askıda olan davalarını da göz önünde bulundurarak tutuklu yargılanmasına ve 1 ayı geçmeyecek bir süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER