banner564
banner556

Durduran: Başkanlık  rejimine hazırlanıyoruz

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Sekretarya Üyesi Alpay Durduran, KKTC’de yaşanan son siyasi gelişmelerin başkanlık sistemine kapıyı açtığını savundu.

Durduran: Başkanlık  rejimine hazırlanıyoruz

Durduran yaptığı açıklamada, “Şimdi sıra başkanlık düzeyine kadar destek sağlamakta. Onun için hemen koalisyon sorunları ve çok sık hükümet değiştirilmesi konusu vurgulanmaya başlandı” dedi.

Açıklamasında, ülkedeki ekonomik sorunlara da işaret eden Durduran, “Halkımızın ekonomik sorunlarla boğuştuğu zamanda devletinin mali gücünün TL’nin değer yitirmesiyle eriyip gittiğini görüp sesini kısması isteniyorsa, buna katkıda bulunan ateşle oynar” ifadelerine yer verdi.
Durduran “yolsuzluk” iddialarına değinirken de, “Yolsuzluklar mutlaka hızla soruşturulmalıdır. O kadar ki koalisyonla köşe kapmaya kalkmanın tehlikeli olduğu görülmelidir. Yolsuzluk var diye bağıran hükümet mensubu ama soruşturmanın başladığı veya başlayacağı haberi basından öğrenilemedi” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Öz
Öz - 4 yıl Önce

En doğrusu o zaten.Eğer birinin nüfus, diğerinin eşit temsilcilerden oluşturulacak iki meclis ve dar bölge seçim sitemi ile başkanlık rejimi gelecek ise, kimse buna hayır dememeli.

ayşe ay
ayşe ay - 4 yıl Önce

an iyisi bu hırsızlara böyle yakışır sn durduran

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473