banner564
banner556

Ekip işi

Lefkoşa’daki, Gaziantep Boz Bey Kebap Lahmacun salonunu soyan Remzi Yılmaz’ın suç ortağı olduğu ortaya çıktı

banner587
Ekip işi
Lefkoşa’da faaliyet gösteren Gaziantep Boz Bey Kebap Lahmacun salonuna girerek 60 TL parayı çaldığı gerekçesi ile tutuklu bulunan zanlı Remzi Yılmaz’ın suç ortağı olduğu ortaya çıktı. Zanlı Yılmaz’ın Değirmenlik bölgesinde restoranda meydana gelen hırsızlık suçundan dolayı tutuklanan İbrahim Hakan Gök ile birlikte hareket ettiği ortaya çıktı. Polis zanlı Gök ile Yılmaz’ı dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarttı.

Suçlarını kabul ettiler
Polis, zanlılar Remzi Yılmaz ve İbrahim Hakan Gök’ün, Lefkoşa’da meydana gelen “Ev açma sirkat” , “Kasti hasar” suçlarından dolayı tutuklandıklarını söyledi. Zanlılar Remzi Yılmaz ve İbrahim Hakan Gök’ün Lefkoşa Surlar içinde faaliyet gösteren, Gaziantep Boz bey Kebap Lahmacun isimli restoranın, camını kırara içeri girdiklerini ve kasada bulunan 60 TL para ve bir uydu alıcısını çaldıklarını belirten polis, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini söyledi. Polis, ayrıca zanlıların 5 ayrı iş yerine daha girdiklerini tespit ettiklerini ifade etti. Mahkeme kararı ile tutuklu bulunan zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını açıklayan polis, davalarında hazır olmaları için teminata bağlanmalarını talep etti.

Poliste imza atacaklar
Mahkeme, yurt dışına çıkış yasağı, haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek imza atılması ve birer kefilin 30 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartları ile zanlıların tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2014, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473