banner564
banner556

Eroğlu’na yüklendi

Sibel Siber, bir adayın 25 yıl başbakanlık yaptığını övünerek söylediğini ama bunun gelişmiş demokratik ülkelerde övünülecek bir durum olmadığını söyledi

Eroğlu’na yüklendi
Meclis Başkanı ve CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Sibel Siber önceki gün sabah Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Lefkoşa Türk Belediyesi işçileri, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu işçileri ve Gümrük ve Rüsumat Dairesi’ni ziyaret ederek Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili bilgi verdi. Siber, iyi bir liderin krizleri fırsata çevirme gibi bir özelliği olması gerektiğini vurgulayarak etkin ve dinamik liderlik sözü verdi.
Sibel Siber, bir adayın 25 yıl başbakanlık yaptığını övünerek söylediğini ama bunun gelişmiş demokratik ülkelerde övünülecek bir durum olmadığını söyledi. Siber, bu durumun bir seçilmişte vazgeçilmezlik ve sahiplenme duygusu yaratabileceğini ve çok tehlikeli bir olduğunu belirtti. 
Siber, “30 yıldır devletin en üst kademesinde olduğunu övünerek ifade eden bu aday zaten seçim kampanyasında da sık sık kendisinin seçilmemesi halinde halkın tehlikeye gireceğini ifade ediyor. Bir makamda kaç yıl oturduğunuz değil, bu süre boyunca neler yaptığınızdır önemli olan” diyerek halkımıza öğrenilmiş çaresizlik aşılayarak yıllardır bu kişinin iktidarını koruduğunu ifade etti. Siber, “Bu durum artık değişecek. Halkımız soğuk savaş döneminin taktiklerine artık yüz vermeyecek” dedi.


Halk gailesi değil seçim gailesi
Siber, hellim konusunda mevcut liderin dört ay sonra yazdığı mektupla kendi yazdığı mektup arasında büyük bir fark olduğunu, birinin ‘halk gailesi’ ile yazıldığını, diğerinin aylar sonra ‘seçim gailesi’ İle yazıldığını dile getirdi. Eroğlu’na 2014 yılının Ekim ayında ihracatımızın yüzde 25’ini etkileyen hellim konusunda devreye girmesi için çağrıda bulunduklarını belirten Siber, Eroğlu’nun bunu dikkate almadığını ve aylar sonra iş işten geçtikten sonra mektup yazma zahmetinde bulunduğunu kaydetti. Siber, bunun seçim kazanmaya yönelik atılmış bir adım olduğunu, bu konuda aktif rol almaktan kaçınıldığını ve seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte aktif rol üstleniyormuş gibi görünmeye çalışıldığını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455