banner564
banner556

Cumhurbaşkanı işinin ehli olmalı

Kudret Özersay, 19 Nisan’da yapılacak seçimin ülkede yeni bir siyaset anlayışının hayata geçmesinin başlangıcı olabileceğini söyledi

Cumhurbaşkanı işinin ehli olmalı
Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay, seçim çalışmaları çerçevesinde önceki gün Kardeş Ocağı’na gerçekleştirdiği ziyarette, Kıbrıs Türk halkının kendi iradesine dayalı bir gelecek kurabilmesi ve kendi kendini yönetebilmesinin, kendi kendine çeki düzen vermesinden geçtiğini, Cumhurbaşkanlığı seçiminin “yeni bir siyaset anlayışının” hayata geçmesinin başlangıcı olabileceğini söyledi. 
Müzakere masasında Kıbrıs Türkünü temsil edecek, kapsamlı bir çözüm çerçevesinde haklarını savunacak bir Cumhurbaşkanı’nın uluslararası hukuk ve diplomasi bilgisine, müzakere konusunda bir tecrübeye sahip olması gerektiğini ifade eden Özersay, “Kendi irademizle bu süreçleri götürmek istiyorsak, yönetmek ve iyi yönetmek zorundayız. Bunun için de sadece Cumhurbaşkanlığına değil tüm makamlara işinin ehli olan, konusuna hakim olan insanları getirmeliyiz. Ancak o zaman Kıbrıs Türkünün iradesi yönetime yansıyacaktır. Ben bunu yapmaya adayım. Kıbrıs müzakerelerinde de, ülke içinde partizanlığın ve adam kayırmacılığın önlenmesinde de halkın yararını esas alan bir duruş sergileyeceğim” dedi.
Özersay, ülkede “kişilerin siyasi görüşüne bakmadan tüm vatandaşlara eşit mesafede duracak, siyasi partilerin iç işlerine karışmayacak bir Cumhurbaşkanına ihtiyaç olduğunu” söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465