banner564
banner556

“Gelecek için büyük şans”

Meral Akıncı, kadınların ekonomik, siyasi ve kültürel yaşama eskisinden çok daha fazla etki ettiğini söyledi

“Gelecek için  büyük şans”
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, kadınların ekonomik, siyasi ve kültürel yaşama eskisinden çok daha fazla etki ettiğini belirterek, “Kadınların bu üretkenliği toplumsal geleceğimiz bakımından son derece büyük bir şanstır” dedi.

Meral Akıncı, İş Kadınları Derneği’nin Girne’de Malpas Otel’de düzenlediği “Hayalleriniz Sizinle Sınırlı” etkinliğine katılarak, konuşma yaptı.
Akıncı, konuşmasında, Kıbrıslı Türklerin yüzyıllardır, zihinsel ve bedensel emek harcayarak bu toprakları alın teriyle yoğurduğunu belirtti. Akıncı, “Bu adada değişik zamanlardan geçtik. Zor günlerimiz de oldu. Ama hiçbir güçlük, yurt sevdamızı ve kültürümüze duyduğumuz saygıyı eksiltmedi” dedi.
Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Akıncı, herkesin var olmak için üretmek gerektiğine kani olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:
“İçinde bulunduğumuz çağ, üretmenin ve bu yolla küresel ilişkiler ağına dahil olmanın önemini daha da artırmış durumda. Gencimizle yaşlımızla, kadınımızla erkeğimizle çağımızın gereklerine uygun bir toplumsal yaşam için çalışıyoruz. Bu konuda daha da gayretli olmamız gerektiğini de söylemek gerek. Yeni bir dünyada, günden güne değişen paradigmalara göre yepyeni bir hayat şekilleniyor. Ekonomik, siyasi, iletişimsel ve kültürel ilişkiler dönüşüyor. Bizler elbette yerel dinamiklerimizi gözetmek kaydıyla, bu yeni dünyayı anlamaya ve yaşamaya yönelmeliyiz.” 
Meral Akıncı, şöyle devam etti:
“Bugün burada, dünyadaki devinime bağlı olarak çeşitlenen ilgi alanlarına yaratıcı bir perspektiften bakılmasını sağlayacak olan bir etkinlik düzenleniyor. Aslında hayallerin sınırsız olduğunu ve insanın da kendisini sınırlara hapsetmemesi gerektiğini anlatan etkinlik başlığı, üretken kadınlarımızın temel motivasyonuyla bire bir örtüşmektedir. Bu vesileyle İş Kadınları Derneği’ni kadınlarımızın ekonomik ve sosyal yaşamdaki konumlarını güçlendirmesine katkı sağlayan çalışmalarından dolayı kutlarım”

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473