Gönüllerini fethetti

Bakan Saner, bayram ziyaretleri çerçevesinde gittiği Lapta Huzurevinde yaşlılarla yakından ilgilendi, onlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi, hediyeler verdi

Gönüllerini fethetti
banner432
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner’in Ramazan Bayramı kapsamında bakanlığa bağlı daire ve kurumlara ziyaretleri sürüyor.
Bakan Saner, önceki gün bakanlığa bağlı Gazimağusa ve Güneşköy’de 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezleri’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından dün de Girne bölgesinde sırasıyla Lapta Huzur Evi, Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi; Sosyal Hizmetler, Sosyal Sigortalar, Çalışma ve İhtiyat Sandığı Daireleri’ni ziyaret etti.
Lapta Huzur Evi’ni ziyaretinde yaşlılarla yakından ilgilenen Bakan Saner, onlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi, hediyeler verdi.
Bakan Saner’e ziyaretinde Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt, bazı bakanlık ve UBP Girne Kadın Kolları yetkilileri eşlik etti.

Çalışma koşulları gayet iyi…
Ersan Saner ziyarette yaptığı açıklamada, Lapta Huzurevi’ndeki çalışma koşullarını gayet iyi bulduğunu ifade ederek, çalışanların huzurevi yaşlılarıyla yakından ilgili olmalarını görmenin mutluluk verici olduğunu kaydetti.
“Bakanlık olarak görevimiz sürekli olarak ilgili birimlere denetimlerde bulunmaktır. Bugün bunu yerinde gözlemlemek bizleri son derece mutlu etmiştir. Kurum sorumlusu ve çalışanlar yaşlılara karşı gayet hassas ve bu hassasiyet de devam edecektir” diyen Saner, yaşlılara en kısa zamanda yeni bir bakım evi kazandırma için çalıştıklarını söyledi.
Bakan Saner, bu bağlamda Lapta Huzur Evi’ndeki yaşlı ve çalışanlar yanında tüm halkın Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 10:30

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460