Hak-İş’ten tam destek

banner453

Mahmut Arslan, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın müzakere sürecinde gösterdiği hassasiyete ve kararlılığa vurgu yaptı

Hak-İş’ten tam destek
banner432
Kıbrıs'ta temaslarda bulunan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, gazete ve medya kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.
Mahmut Arslan, Lefkoşa Golden Tulip Otel’de gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın müzakere sürecinde gösterdiği hassasiyete ve kararlılığa Hak-İş olarak destek verdiklerini bildirdi.
Sendika hareketinin geleceğinin özel sektör olduğunu ifade eden Arslan, Hak-İş konfederasyonunun üye sayısının yüzde 70'den fazlasının özel sektörden oluştuğunu, buradaki sendikal yapının Kıbrıs'ta da inşa edilmesi gerektiğini savundu.
Kamu hizmetlerinin yerinde olmadığı, kamuda çok istihdam bulunduğu, mali yükün fazla olduğu yönündeki eleştirilere değinen Arslan, şunları belirtti:
"Biz, Türkiye'de son 15 yıl içerisinde birlikli kamu şirketlerini inşa ettik. Gerçekten yatırım yapan, istihdam oluşturan aynı zamanda ülkeye ciddi katkı sağlayan kamu şirketlerimiz oldu. Bu şirketlerle ilgili çeşitli araştırmalar ve yayınlar yaptık. Uluslararası Sendikal Hareketi Türkiye'de verimli kamu şirketi olabileceğine inanmıyordu. Biz bunun olduğunu gösterdik ve bunu başardık. Kamu hizmetlerini tamamen özelleştirerek çekilmek aslında küresel kapitalizmin bize dayatmış olduğu zorunluluklara teslim olmak anlamına gelir. Halbuki bazı hizmetler vardır ki kamu tarafından yapılması gerekir. Ama bu hizmetlerin kalitesini arttırmamız, verimliliğini artırmamız için adım atmamız gerekiyor."
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2017, 10:20

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER