banner564

Halkımız daha duyarlı olmalı

Sıfır Atık Çöp Toplama Maratonunun Lefkoşa etabı yapıldı, Ataoğlu: "Temizlenen bölge üç gün sonra eski haline dönüyor" dedi

Halkımız daha duyarlı olmalı
banner598

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı himayelerinde çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla Gençlik Federasyonu ile iş birliği çerçevesinde düzenlenen "Sıfır Atık Çöp Toplama Maratonu"nun Lefkoşa etabı, dün yapıldı.
Mayıs ayı boyunca ülkenin farklı noktalarında sürecek “Sıfır Atık Çöp Toplama Maratonu” ikinci hafta etkinliği, Lefkoşa Sanayi Bölgesi, 3’üncü Cadde’de çöp toplama etkinliğiyle devam etti. 
Açıklamaya göre, Lefkoşa Sanayi Bölgesinde saat 16.30’da başlayan maratona, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bakanlık Müsteşarı Serhan Aktunç, Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı ile Çevre Koruma Dairesi personeli de katıldı.
Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, etkinlik öncesinde yaptığı konuşmada, çevre bilincinin küçük yaşlardan itibaren yaratılmasını ve bu bilinçle çevrenin daha fazla korunması gerektiğini söyledi.
Geçen hafta Boğaz Piknik Alanı'nda gençlerin çöp toplama etkinliği yaptığına da değinen Ataoğlu, temizliğin ardından üç gün geçmesiyle bölgenin yeniden çöplerle dolduğunu belirtti.
Temizlemenin bir çözüm olmadığını anlatan Ataoğlu, önemli olanın bunu korumak olduğunu vurgulayarak halkın daha fazla duyarlı olmasını istedi.
Düzenlenen yarışmalar neticesince 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde birinci gelen takımlara ödüller verileceğini anlatan Ataoğlu, bu tür etkinliklerin artarak devam edeceğini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 2 hafta Önce

Siz ve Halkın bu. Ve maalesef sende ve siyasilerde bu konuda gaile YOK. Aslında ilgi alanınızda çevre da yok. Halk da. Bu konuda da Rum tarafı ile aramızda dağlar kadar fark var. Hadi köpekler havlasın...

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473