banner564

Mali protokol müjdelerle dolu

Ankara’ya giden Başbakan Üstel, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ile büyük projeleri görüştü

Mali protokol müjdelerle dolu
banner598

Başbakan Ünal Üstel, Ankara’da Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’la Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde görüştü.
Görüşme sonrası  değerlendirmede bulunan Başbakan Üstel, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’la yaptığı görüşmede, Türkiye Cumhuriyeti – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 2024-2025 Mali İşbirliği Protokolü’nün detaylarını ele aldıklarını söyledi.
KKTC ekonomisini daha da ayağa kaldıracak büyük projelerin anılan protokol içerisinde olmasına öncelik verdiklerine dikkati çeken Başbakan Üstel, Anavatan'ın sarsılmaz desteğiyle ülkenin özellikle altyapı, sağlık ve turizm sektöründeki ihtiyaçlarını karşılamak için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’la protokolün maddeler üzerinde görüştüklerini aktararak, “Türkiye Cumhuriyeti – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mali İşbirliği Protokolü'nü, teknik heyetler arasında yapılacak çalışmaların tamamlanması  sonrasında Sayın Cevdet Yılmaz’la birlikte Ankara’da imzalayacağız.” dedi.
Başbakan Üstel, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın önümüzdeki günlerde adaya bir ziyaret gerçekleştireceğini belirterek bu ziyarette Güzelyurt bölgesine yapılması planlanan soğuk hava deposu ve Yeni Güzelyurt Hastanesi’nin inşaat alanlarında  incelemelerde bulunacağını söyledi.
Başbakan Üstel, görüşme sonrasında Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’la birlikte Türkiye Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’ın vefat eden babası Osman Doğan’ın Hacı Bayram Veli Camii'ndeki cenaze törenine katıldı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 2 hafta Önce

Cevdet Yılmaz inşaat denetcisi mi? Başka işi mi yok! Zaten RTE Cumhuriyeti doğru işler yapsa bugün Rusya, Güney Kore, Suudi Arabistan, Katar, BAE, Uluslararası Para Fonu vs. vs. vs. 'nin verdiği paralarla yaşayabilecek konuma düşmezdi. Üstelik de en yüksek enflasyonlarla kendi halkını da çalarken.

Turkish Power
Turkish Power - 2 hafta Önce

Ac karnini TC den gelen kaynaklarla doyuran zati muhteremin yorumu

UK Power
UK Power @Turkish Power - 2 hafta Önce

Hassiktir ordan..

Tamer Karadeniz
Tamer Karadeniz - 2 hafta Önce

Her dilenci, sokakta dilenmez..

Ziya
Ziya @Tamer Karadeniz - 2 hafta Önce

Tayyip rejiminin çöpten ekmek yemek toplayan / sağda solda her köşe başında dilenen insanlarının Allah yardımcısı olsun...

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474