banner556

Her sorunda gelinmez ki!

31 Temmuz’da idari izin verilmeyeceğini belirten Yorgancıoğlu, CAS’ın Başbakanlık önündeki eylemini de anlamsız bulduğunu söyledi:

Her sorunda gelinmez ki!
Bakanlar Kurulu, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında dün saat 10.50’de toplandı.
Toplantı öncesinde basına açıklamalar yapan Başbakan Yorgancıoğlu, Ercan’da Sivil Havacılık Dairesi’nde Bakanlar Kurulu kararıyla ertelen grev hakkında da değerlendirmelerde bulundu.
Gündemdeki diğer konuların da Bakanlar Kurulu’nda ele alınacağını söyleyen Yorgancıoğlu, bir soru üzerine, 31 Temmuz’un idari izin verilmesi konusunda bir düşünceleri olmadığını belirtti. 
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, hükümetin, Cyprus Airport Services’teki (CAS) sorunu çözme çabası içinde olduğuna işaret ederek, Hava-Sen’in Başbakanlık önündeki eylemini gereksiz bulduğunu söyledi.
Yorgancıoğlu, “insanımızın her olayda Başbakanlık önüne gelmesinin bir anlamı kalmadığını düşünüyoruz. Biz zaten bu işleri çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Buna karşı bir tavır içinde olsak, bunun kınanması adına böyle eylem yapılması daha anlamlı olur diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

31 Temmuz’da  memurlar çalışacak
Yorgancıoğlu, önümüzdeki hafta kutlanacak Ramazan Bayram ile 1 Ağustos Zafer Bayramı arasında kalan 31 Temmuz’u idari tatil verme gibi bir düşünceleri olmadığı kaydetti.
Yorgancıoğlu, Ercan’da Sivil Havacılık Dairesi’nde yapılmak istenen grevin Bakanlar Kurulu kararıyla 2 ay ertelenmesine atıfta bulunarak, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Sendikalaşmaya ve haklı olunan noktada eylem yapılmasına karşı değiliz. Hükümetimiz döneminde bu tür olaylara tavır takınmadık ancak bir sendikanın yaptığı açıklamaya karşılık ilgili daire müdürünün de bir açıklama yapmasının grev nedeni olamayacağını düşünüyoruz.”
Turizmin yoğunlaştığı döneme ülkeye gelecek uçaklara hizmet verilmemesinin yaratacağı sorunlara işaret eden Yorgancıoğlu, grevin bu nedenle ertelendiğini söyledi.
Bakanlar Kurulu’nda gündemdeki konuları ele alacaklarını da vurgulayan Özkan Yorgancıoğlu, sendikaların hassas olduğu ve Sayıştay raporuyla gündem olan konuların da değerlendirileceğini kaydetti.
Bakanlar Kurulu’nun dün 7 saat süren toplantısından sonra herhangi bir açıklama yapılmadı.

“Filistin’deki saldırılar katliama dönüştü...”
Başbakan Yorgancıoğlu, açıklamasında, Filistin’de yaşananlara da işaret ederek, Birleşmiş Milletlere (BM) ve dünyada etkin olan diğer ülkelere İsrail’i durdurmak için müdahale çağırısı yaptı.
Siviller gözetilmeden yapılan saldırıların katliama dönüştüğünü kaydeden Başbakan Yorgancıoğlu, “Kıbrıslı Türkler olarak Filistin halkının böyle bir olayı hak etmediğini düşünüyor, saldırıları ve yapanları kınıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapılacak saldırılarda ölenler siviller, kadınlar ve çocuklar olacak. Bu saldırının biran önce durması gerek...” dedi.

Soma için maaş kesintisi...
Öte yandan, Başbakanlık, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası nedeniyle maaşlardan yapılan yüzde 1’lik kesinti konusunda, yardım kampanyasına destek veren sendika ve derneklerle birlikte bugün saat 10.15’te basın toplantısı düzenliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2014, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468