banner564
banner556

Hükümet birim kuruyor

Başbakan Yorgancıoğlu, kötü alışkanlıklarla mücadelenin ancak el birliğiyle sürdürüldüğü takdirde başarılı olabileceğine işaret etti

Hükümet birim kuruyor
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Uyuşturucu Sigara ve Alkolle Mücadele Derneği (USAM) Başkanı Ayşe Gökyiğit’i kabul etti. Gökyiğit’e USAM Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Çamlıköylü eşlik etti.
Başbakan Yorgancıoğlu, görüşmede yaptığı konuşmada Bakanlar Kurulu toplantısında, uyuşturucu, sigara, alkol ve benzeri kötü alışkanlıklarla mücadele amaçlı bir birim oluşturma kararı alındığını söyledi. Yorgancıoğlu, ilgili devlet daireleri temsilcilerinin yer alacağı birimin bakanlıklara öneriler hazırlama görevini yürüteceğini kaydetti.

Yorgancıoğlu: Politikalar üretmemiz gerekir
Gönüllülük esasında dernek tarafından yürütülen çalışmaların önemli olduğunu vurgulayan Yorgancıoğlu, “Ülkemizin büyük bir sorunu ve el birliğiyle aşmamız gerekir. Bu alanda politikalar üretmemiz gerekir” dedi.

Gökyiğit: Tek başına yeterli değil

USAM Başkanı Ayşe Gökyiğit, ziyarette yaptığı konuşmada, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Farkındalık yaratma yönünde çalışmalar yürüttüklerini ancak bu çalışmaların tek başına yeterli olmadığını kaydden Gökyiğit, Yorgancıoğlu’nun Spor ve Gençlik Bakanlığı dönemindeki çalışmaların yeniden gündeme taşımasını beklediklerini söyledi. Uyuşturucu, sigara ve alkol konusunda hükümet politikasının hayata geçirilmesi ve uygulamaların sürekli olması için bir koordinasyon merkezinin kurulması gerektiğin kaydeden Gökyiğit, uyuşturucu ticaretini en asgariye düşürebilmek için de “hükümetin toplumla işbirliği içerisinde olması” gerektiğini kaydetti.

Yorgancıoğlu, Dursun’u kabul etti

Öte yandan Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Yayın Yüksek Kurulu’nun (YYK) davetlisi olarak adaya gelen Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun’u kabul etti. 
Dursun’a ziyareti sırasında YYK Başkanı İlkay Diren ve YYK üyeleri eşlik etti.
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu kabulde yaptığı konuşmada, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, RTÜK’ün önemli bir görev yürüttüğünü belirtti. RTÜK’ün YYK ile yaptığı işbirliğinin önemini vurgulayan Başbakan Yorgancıoğlu, RTÜK’ün YYK ile deneyimlerini paylaşmasından dolayı da teşekkür etti.

Dursun: Belli sorunlar var
RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun da, YYK ile ortak çalışmaları olduğunu anlatarak, yapılacak görüşmeler sonrasında olumlu sonuçlar almayı hedeflediklerini kaydetti.
Sektörün doğası gereği belli sorunları olduğunu da sözlerine ekleyen Dursun, varolan sıkıntıların da birlikte çözüleceğine inandığını belirtti. Görüşmenin sonunda hediye teatisinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2014, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472