banner556

Hükümet dimdik ayakta

İskele’deki İhtiyat Sandığı binasının açılışında konuşan Yorgancıoğlu, koalisyonun bozulacağı yönündeki iddiaları da yanıtladı

Hükümet dimdik ayakta
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, İskele’de İhtiyat Sandığı’nın yeni hizmet binasının açılışı için, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, son günlerde koalisyonun bozulacağı yönündeki iddiaları da cevapladı. Hükümetin ayakta olduğunu ve ülkeye hizmet vermeye devam edeceğini söyleyen Özkan Yorgancıoğlu; “Birileri bu aralar hükümetin varlığını tartışıyor; ‘düştüydü düşüyor’…. Kimse buna kulak asmasın. Kimse kulağının arkasına yatıp yarını hayal etmesin. Hükümet ayakta olacaktır ve ülkeye hizmet vermeye devam edecektir” dedi.
Açılış törenine, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar ile Gıda, Tarım ve Enerji Bakanı Önder Sennaroğlu da katıldı.
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, İskele’nin ilçe olduktan sonra kurumsal yapıya ilişkin bina ve kurumların hep kendi hükümetleri döneminde yapıldığını belirterek, buna mahkemeler binası, Polis Müdürlüğü binası, Vergi Dairesi, İhtiyat Sandığı ve sağlık ocağının geliştirilmesini örnek gösterdi.

Mahkemeler de çalışacak
Yorgancıoğlu, mahkemelerle ilgili münhallerin ilan edildiğini ve kısa bir süre sonra mahkemelerin de çalışmaya başlayacağını belirtti.
Başbakan Yorgancıoğlu, görevlerinin ilçe olarak tanımlanan her yerde kurumsallaşmayı sağlamak olduğunu ifade ederek, hükümet olarak hedeflerinin, İskele’yi ve bölgesini daha çok geliştirmek ve daha kaliteli hizmet vermek olduğunu söyledi.

Gürpınar: Devletin şefkatli eli İskele’de
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar da, açılışın, İskele’deki İhtiyat Sandığı’nın daha iyi, verimli ve kaliteli hizmet verilmesi açısından önemli olduğunu belirtti.
Bakan Gürpınar, İskele’deki bakanlığına bağlı birimlerin uygun olmayan koşullarda hizmet verdiğini, personel ve bina yetersizliği nedeniyle yeterli hizmet verilemediğini söyledi.
Gürpınar, yeni hizmet binasıyla birlikte İskele halkına, layık olduğu hizmetin verileceğini belirterek, devletin şefkatli elini İskele’de de hissettirmek istediklerini kaydetti.
Gürpınar, bakanlığına bağlı 4 birimin aynı çatı altında hizmet vermesini hedeflediklerini,bu amaçla arazi tahsisinin yapıldığını; bu hedeflerini 1,5 yıl gibi bir sürede gerçekleştirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Ergören: Geç kaldığımız için özür dilerim
İhtiyat Sandığı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ergören de, İhtiyat Sandığı’nın ülkenin en önemli sosyal güvenlik kurumlarından biri olduğunu belirterek, İskele’deki yeni hizmet binasının açılmasında geç kalındığın ifade etti ve İskele halkından özür diledi.
Ergören, İhtiyat Sandığı’nın asli görevlerinin yanında Yerli İstihdamı Destekleme Projesi’ne de 17 milyon TL gibi bir katkı sağladığını belirtti.Ergören, en iyi hizmeti vermenin boyunlarının borcu olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473