“Kalkınma seferberliği şart”

UBP lideri Tatar, Kıbrıs Türk halkının refah seviyesinin yukarılara çekilmesi gerektiğini belirtti

“Kalkınma seferberliği şart”

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, ülkenin bir an önce yeni bir kalkınma seferberliği içine girmesi ve Kıbrıs Türk halkının refah seviyesinin yukarılara çekilmesinin şart olduğunu vurguladı.

Yapılan açıklamaya göre, Ersin Tatar, UBP Küçük Kaymaklı Örgütü’nün düzenlediği toplantıda, kalkınmış bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Kıbrıs konusunda da daha güçlü olunmasını sağlayacağına dikkati çekti.
Tatar, kendisinin siyasette bulunmasının ana nedeninin ülke ekonomisinin istikrar içinde kalkınmasını sağlamak, halkın sorunlarının aşılmasının yolunu bulmak olduğunu ifade etti.

“Guterres raporu gerçekçi değildir”
Tatar, Kıbrıs Türk halkının bugün güven içinde yaşadığı bir devletin sahibi olduğuna da işaret ettiği konuşmasında şunları da kaydetti:
“Rum komşularımız maalesef ki hala barış, anlaşma yoluna gelmeye, gerçekleri içlerine sindirmeye hazır değillerdir. Hâlâ bizi otonomi vererek kendi egemenlikleri altına alabilecekleri biz azınlık olarak görüyorlar. Kurulacak yeni ortaklık devletini siyasi eşitlik esasına göre bizimle paylaşmak niyetinde değiller. Ortaya çıkan bütün anlaşma olasılıklarında bu durum kendini göstermiştir ama Birleşmiş Milletler hâlâ Rum tarafının bu tutumuna dur diyemiyor.
Sayın Guterres’in son raporu gerçekçi değildir. Kıbrıs konusunda Rum tarafının Kıbrıs Türkü’nü alt etme, Enosis yolunu açık tutma hayalleri nedeniyle bir anlaşamaya varılamadığını yazamıyor, rapora koyamıyorlar. Ama bilsinler ki Kıbrıs Türk halkı durumun farkındadır. Halkımız artık her zamankinden daha çok Avrupa Birliği çatısı altında iki ayrı devlet, konfederasyon, ya da iki ayrı devlet seçeneklerini konuşmaktadır.”


Taçoy faaliyetleri anlattı
UBP Genel Sekreteri Hasan Taçoy da konuşmasında  “güçlü bir millet ve devlet için her türlü göreve hazır olduğunu” belirtti.
Taçoy, UBP’yi daha ileri noktalara taşımak için çalıştıklarını da ifade etti ve şunları söyledi:
“Kadın kollarımızın devam eden faaliyetlerine ek olarak Ramazan ayında da bazı faaliyetleri olacaktır. Bunlara tüm örgütlerimizin destek vereceğine eminim.
10-12 Mayıs tarihlerinde gençlerimiz için bir eğitim kampı düzenledik. Amacımız onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır.
Siyasi hedefimiz ise ilk etapta 2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden başarılı olarak çıkmak, devletimize sahip çıkacak, iki devletli çözümü savunacak, Anavatan Türkiye iş birliği içinde çalışacak bir adayımızı Cumhurbaşkanlığı’na taşımaktır.”

Gardiyanoğlu: Hükümet miadını doldurdu
UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu ise konuşmasında, mevcut hükümetin artık miadını doldurduğunu savundu.
Ülke ekonomisinin kötü durumda olduğunu, halkın sadece zam yapan mevcut hükümeti artık iktidarda görmek istemediğini ileri süren Gardiyanoğlu, “UBP Lefkoşa İlçesi olarak Sayın Genel Başkanımızın yanındayız, onun destekçisiyiz. İnanıyor ve biliyoruz ki Sayın Genel Başkanımız, ekonomist oluşu, mali konuları çok iyi bilmesi ve deneyimleri nedeniyle bu ülke ekonomisini düzlüğe çıkaracak kişidir” dedi.

Tatar, Dr. Fazıl Küçük Müzesi'ni ziyaret etti
Öte yandan UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk halkının Özgürlük ve Varoluş Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün müzesini ziyaret etti.
Verilen bilgiye göre, Tatar’a ziyaretinde Küçük’ün oğlu Mehmet Küçük de eşlik etti.
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER