banner556

KKTC temsil edildi

Akdeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi heyeti, Macaristan’da Türk Hun Kurultayı’na katıldı

KKTC temsil edildi

 KKTC Akdeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi (KKTC ASAM), her iki yılda bir Macaristan’da düzenlenen Türk Hun Kurultayı’na KKTC’yi temsilen katıldı.

KKTC ASAM Genel Sekreteri Gökhan Güler tarafından yapılan açıklamaya göre, 8 – 13 Ağustos tarihleri arasında Macaristan Parlamentosu, Macaristan Hükümeti ve Macar Turan Vakfı yanında Türkiye Cumhuriyeti’nden TİKA’nın da katkılarıyla destek verdiği organizasyona bu yıl 27 ülke katıldı.
Macar Turan Vakfı’nın kurultay organizasyonunun, en başından beri Macaristan Meclis Başkan Yardımcısı Sandor Lezsak'ın hamiliğinde yapılmakta olduğu kaydedilen açıklamada, KKTC Akdeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin, 2010 yılından beri bu organizasyona düzenli olarak katılarak KKTC’yi temsil etmekte olduğu belirtildi.
Akdeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi heyetinin, konuk heyetler ile birlikte Macaristan’da bulunduğu süre zarfında Macaristan Parlamento Başkan Vekili Sandor Lezsak tarafından Macaristan Parlamento Genel Kurul Salonu’nda kabul edildiği ifade edilen açıklamada, Macaristan Parlamento Başkan Vekili Lezsak’ın konuk heyetler onuruna parlamento binasında öğle yemeği verdiği kaydedildi.
KKTC ASAM Başkanı Mehmet Aldemir, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre’nin Macaristan Meclis Başkan Yardımcısı Sandor Lezsak’a hitaben yazmış olduğu kurultay tebriği ve kendisini KKTC’ye davet mektubunu Lezsak’a takdim etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465