KKTC’ye teslim edilecek

Kıbrıslı Rum Solomos Apostolidis'i öldürdüğü iddiasıyla Türkiye’de tutuklanan 22 yaşındaki Erdinç Şentürk’ün adliyedeki işlemleri tamamlandı

KKTC’ye teslim edilecek

 Kıbrıslı Rum Solomos Apostolidis'i öldürdüğü iddiasıyla aranan katil zanlısı 22 yaşındaki Erdinç Şentürk, Türkiye’nin Yalova ili Çınarcık ilçesinde polise teslim olmasının ardından sorgulandı.

Sağlık kontrolü için hastaneye götürülen zanlı Emniyetteki sorgusunda, 28 Mart'taki olay öncesi Apostolidis ile bir kumarhanede birlikte kumar oynadıklarını, parası bitince bu kişinin davetiyle evine para almak için yola çıktıklarını belirtti.
Apostolidis'in kendisini ormanlık alana doğru götürdüğünü anlatan zanlı, kendisine cinsel istismarda bulunduğu için taşla Apostolidis'e vurduğunu ve oradan uzaklaştığını öne sürdü.
Apostolidis'in o an hayatını kaybedip kaybetmediğinden emin olmadığını iddia eden zanlı, olayın ardından önce Hatay'a ardından Adana'ya daha sonra da Yalova'nın Çınarcık ilçesine gelip, buradaki bir arkadaşından iş istediğini, Apostolidis'in öldüğünü öğrenince teslim olduğunu ileri sürdü.
Emniyetteki işlemlerinin tamamlanan zanlı, geniş güvenlik önlemi altında adliyeye getirildi.
Zanlı, polis eşliğinde adliyeye girişi sırasında gazetecilerin "Neden yaptınız?" sorusunu yanıtsız bıraktı.
Zanlının, adliyedeki işlemlerin ardından KKTC yetkililerine teslim edileceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER