banner564
banner556

Mahkeme önünde kavga

Gelin Evelina, kocasının ölümünden 3 ay sonra, en yakın arkadaşı ile nişanlanınca; eski kaynana ve kaynatanın sabrı taştı

Mahkeme önünde kavga
Suna ERDEN
Girne Kaza Mahkemesi önünde dün sabah kavga eden altı kişi tutuklandı. Olaya müdahale eden polisi de darp eden zanlılar 66 yaşındaki Saadet Süheyla Olgunkan ve 73 yaşındaki Mustafa Kemal Olgunkan, Evelina Olgunkan, Okan Girenitlioğlu, Bülent Hulusi Oruç ve Melek Oruç öğleden sonra da mahkemeye çıkarıldı. Zanlılar, “Kanunsuz topluluk oluşturma”, “Polis darp, görevinden men”, “Rahatsızlık verme ve uygunsuz hareket” suçlarından yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Mahkeme önünde arbede
Mahkeme önünde çıkan kavganın sebebinin ise aldatma olduğu iddia edildi. Yaklaşık 3 ay önce oğullarını kanser hastalığından dolayı kaybeden Saadet Süheyla Olgunkan ve 73 yaşındaki Mustafa Kemal Olgunkan çifti, gelinleri Evelina Olgunkan’ın ölen oğullarının en yakın arkadaşıyla nişanlanması ve ondan hamile kaldığı iddiasıyla tartışma çıkardı. Önce mahkeme avlusunda kavga eden zanlılar mahkeme dışına çıkarıldı ancak tartışma orada da devam etti. 
Ailelerin kavgası dışarıda devam edince, eski gelinlerinin nişanlısı Okan Girenitlioğlu ve Olgunkan çiftinin yakın arkadaşları Bülent Hulusi Oruç ve Melek Oruç’ta kavgaya karıştı. Eski gelininin oğlunu en yakın arkadaşı ile aldattığını iddia eden Saadet Süheyla Olgunkan, sinir krizi geçirdi. Saadet Süheyla Olgunkan, çevrede toplananlar tarafından sakinleştirilmeye çalıştığı esnada kavgaya eşi ve yanında bulunan kişiler de karıştı. Saadet Süheyla Olgunkan, “112” Acil Servis’in olay yerine gelmesi ile Girne Akçiçek Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Polise hakaret ettiler
Girne Mahkemesi önünde büyüyen kavgaya Girne Adli Şube ve Adliye Polisleri müdahale etti. Olaya müdahale etmeye çalışan polis memurlarına hakaret ederek, elleri ile darp eden zanlılar ise Girne Ceza Mahkemesi Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun emri ile tutuklandı. Sabah saatlerinde tutuklanan zanlılar dün öğleden sonra teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Olguları aktaran polis, zanlılar Evelina Olgunkan, Okan Girenitlioğlu, Bülent Hulusi Oruç, Melek Oruç, Saadet Süheyla Olgunkan ve Mustafa Kemal Olgunkan’ın “Kanunsuz topluluk”, “Polis darp görevinden men”, “Rahatsızlık ve uygunsuz hareket” suçlarından tutuklandığını söyledi. Polis, zanlıların sabah saat 09.30 sıralarında Mustafa Çağatay Caddesi üzerinde aralarında önceden husumet bulunan iki gurubun kanunsuz topluluk oluşturduğunu kaydetti. Polis, zanlıların kendilerini ayırmak isteyen polis memuru A.A.’ya “Siz polisler şerefsizsiniz, dört tane dosyamı kaybettiniz” diyerek elleri ile göğsünden ittiğini kaydetti. 

Teminatla serbest kaldılar
Zanlıların mahkeme emri ile tutuklandığını kaydeden polis, yargılanacakları güne kadar uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti. 
Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların ileride yargılanacakları davalarında hazır bulunmaları için yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, 20’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455