banner493

“Merkez Lefkoşa” hizmete açıldı

Lefkoşa Merkez, yüzde 85 LTB öz kaynakları, yüzde 15 de Türkiye kaynakları olmak üzere 9 milyon TL’ye mal oldu

“Merkez Lefkoşa” hizmete açıldı
banner432

Emir ERTORUN
Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) “En büyük öz kaynak yatırımlarından biri” olduğu belirtilen “Merkez Lefkoşa” hizmete açıldı.
Küçük Kaymaklı’da, Özker Özgür Caddesi üzerinde yer alan Merkez Lefkoşa, açık pazar-çarşı-etkinlik ve organizasyon alanı gibi çok yönlü̈ özellikleri ile kültür, sanat, spor ve ekonomi faaliyetlerinin bir arada yürütülebileceği bir merkez olacak. 
Lefkoşa Merkez, yüzde 85 LTB öz kaynakları, yüzde 15 de TC kaynakları olmak üzere 9 milyon TL’ye mal oldu.
LTB’nin organize ettiği açılışta stantlar, konser, çocuklar için çizgi film gösterimi ve oyunlar, dans gösterileri ve etkinlik boyunca DJ performansı yer aldı.
Açılışta, yiyecek-içecek, el işi ve tasarım ürünleri, organik ve doğal ürün ile kitap-oyuncak-elektronik eşya stantları yer aldı.
Etkinlikte, Pijamaskeliler ile İtfaiyeci Sam çizgi filmleri gösterildi. Etkinlik boyunca yüz boyama, mandala boyama, kutu oyunları ve oyun hamurları etkinlikleri düzenlendi.
Eril Cambaz konserinin yer aldığı etkinlikte, DJ Serdar Eren de performans sergiledi. Açılışta, dans gösterileri ile Yuka Blend Dance Team de yer aldı.
12 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen Merkez Lefkoşa, 410 araç kapasiteli park alanına sahip ve 300’den fazla stant yer alıyor.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşalıların çağdaş modern altyapısı düzgün pazar ve farklı etkinliklere hizmet verecek bir mekana kavuştuğunu belirtti.
Harmancı, Pazar günü kent pazarının burada kurulacağını da kaydetti.
 

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460