banner556

Miraç Kandili idrak edilecek

Din Görevlileri Sendikası (Din Gör-Sen) Başkanı Süleyman Çakır, Miraç Kandili dolayısıyla yayılmadığı mesajda, Hz. Muhammed'in Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabul edildiği gece olan “Miraç Gecesi”nin salı gününü çarşambaya bağlayan gece idrak edileceğini belirtti.

Miraç Kandili  idrak edilecek
“Miraç, Yüce Allah’ın sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’i, dolayısıyla doğrudan insanı muhatap aldığı, beş vakit namazın hediye edildiği ve iman etmiş olarak ölen kimsenin cennete gireceği müjdesinin bizlere ulaştırıldığı mübarek bir gecenin adıdır” diyen Çakır, “insanlık ailesinin içerisine düştüğü çamur deryasından kurtulabilmesinin bu gecede çerçevesi belirlenen ilkelerin doğru anlaşılması ve hayat bulmasıyla mümkün olacağını” ifade etti.
Çakır, Miraç Kandili ’inin ülke, Türk Milleti, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını dilediği mesajında şunları kaydetti:
“Sevgi ve kardeşlik tohumlarını dünyanın her yerine ekmek, onu filizlendirmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu istisnai gün ve gecelerde camilere giderek okunan Kur’an-ı Kerimi dinlemeli, camilerde yapılan sohbetlere iştirak etmeli, Allah’ın lütfettiği sayısız nimetlere, sağlık ve afiyete şükretmeli, ülkemizin, milletimizin ve insanlığın huzur ve barışı için rabbimize dua etmeliyiz.”
Öte yandan KKTC Karadeniz Kültür Derneği, Miraç Kandili vesilesiyle yayımladığı mesajda tüm Müslüman aleminin Miraç Kandili’ni kutladı.
KKTC Karadeniz Kültür Derneği mesajında, “Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı bu hayırlı gecede ellerimiz açıp dua etmeliyiz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2016, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474