Önemli mesaj

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Maliye Bakanı Albayrak’la görüşen UBP lideri Tatar, ekonomi ve elektrik konusunda görüş birliği olduğunu açıkladı

Önemli mesaj
banner432

 Çiğdem AYDIN

   Ankara ve İstanbul’a ani bir ziyaret gerçekleştiren ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, adaya mutlu döndüğünü söyledi.
   Ankara’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüğünü, daha sonra İstanbul’a geçerek Maliye Bakanı Berat Albayrak ile bir araya geldiklerini anlatan Tatar, ağırlıklı olarak ekonomik sorunları ve elektrik konusunu ele aldıklarını belirtti.
   Diyalog muhabirinin “Bu ziyaret yeni hükümetin habercisi mi?” şeklindeki soru üzerine Tatar “Temaslarımın gayet iyi geçtiğini söyleyebilirim. Türkiye ile görüşlerimiz örtüşüyor” dedi.
   Tatar’ın Ankara ve İstanbul ziyaretinden 3 gün önce de Halkın Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay Ankara’ya giderek Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmüştü.
   Ersin Tatar, gerçekçi projeler ve sağlam bir vizyonla ortaya çıkılması, gerekli reformların yapılmasında kararlı davranılması, Türkiye ile samimi bir iş birliği yapılması halinde KKTC’nin yeni bir kalkınma hamlesi içine girmesinin mümkün olduğunu vurguladı.
   Tatar, Türkiye Dışişleri Bakanı ve Maliye Bakanı ile “Kıbrıs konusu, ekonomik durum ve Türkiye’den KKTC’ye elektrik enerjisi getirilmesi” konularında görüşme yapmak için randevu istemleri olduğunu ve temaslarını bu bağlamda gerçekleştirdiğini bildirdi.
   Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile dün Ankara’da görüştüğünü kaydeden Ersin Tatar, “Sayın Çavuşoğlu ile baş başa görüşmemizde, Kıbrıs konusundaki son gelişmelerle ilgili görüş alış verişinde bulunduk. Memnuniyetle ifade etmek istiyorum ki, Sayın Bakan’la Kıbrıs konusundaki saptamalarımız ve geleceğe ilişkin görüşlerimiz örtüşüyor” ifadelerini kullandı.

Elektrikte ortak görüş

   Tatar, daha sonra İstanbul’a geçtiğini ve Türkiye Maliye Bakanı Berat Albayrak’la bir araya geldiğini kaydederek, bu görüşmenin içeriğiyle ilgili de şu bilgileri paylaştı:
   “Bu görüşmede de bir kez daha Türkiye’nin KKTC’nin ekonomik kalkınması üzerinde önemle durduğunu, Türkiye’den KKTC’ye elektrik enerjisi getirilerek bir enterkonnekte sistem oluşturulması konusunda bir engele ihtimal verilmediğini öğrenmek beni son derece memnun etti.”
    UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, gerçekçi projeler ve sağlam bir vizyonla ortaya çıkılması, gerekli reformların yapılmasında kararlı davranılması, Anavatan Türkiye ile samimi bir iş birliği yapılması halinde KKTC’nin yeni bir kalkınma hamlesi içine girmesinin mümkün olduğunu vurguladı.
Ersin Tatar, güçlü bir ekonomik yapıya kavuşmanın gelecek açısından kritik bir önemi bulunduğunu belirterek, “Kıbrıs konusunda ise artık, alternatif çözüm modelleri olan iki devletli çözümü masaya taşıma zamanımız gelmiştir” görüşünü belirtti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALFAROMEO
ALFAROMEO - 1 yıl Önce

BÜYÜK EKONOMİST TATAR DA KONUŞUYOR,,,,MUHALEFETTE HEP KONUŞUYORLAR..

SIRADAKİ HABER