banner556

Örnek gençler

İnönü de ev ev gezilerek fidan dağıtıldı, yeşilin önemine vurgu yapıldı

Örnek gençler

Gençlik Dairesi İnönü Gençlik Merkezi, Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında içinde bulunduğumuz Orman Haftası dolayısıyla “Her eve bir fidan” etkinliği gerçekleştirdi.

Gençlik Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, İnönü de ev ev gezerek fidan dağıtan gençler, yeşilin önemine vurgu yaptı.

Gençlik Dairesi personeli ve eğitmenleriyle birlikte girilmedik ev bırakmayan Gençlik Dairesi İnönü Gençlik Merkezi, köy halkına da orman haftası hakkında bilgi verdi.

 

Eroğlu: Her eve bir fidan

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, bu yıl Gençlik Dairesi çatısı altında bulunan Gençlik Merkezlerinin yıl içindeki önemli günlerde sosyal sorumluluk projeleri ürettiklerini ve bunu başarıyla devam ettirdiklerini dile getirdi.

Eroğlu, Akdoğan Gençlik Merkezi’nin kitap okuma haftasında gerçekleştirdiği “Haydi Kitap Okumaya” etkinliğinin ardından, İnönü Gençlik Merkezi’nin de Orman haftasında “Her eve bir fidan” etkinliğini gerçekleştirdiğini belirtti.

 

Gençlere duyarlılık aşılanıyor

Gençlerin söz konusu etkinlik projelerini kendilerinin ürettiğini belirten Eroğlu, daire olarak desteklediklerini ve gençlerin tüm köy halkını kapsayan projelerine hayat verdiklerini vurguladı.

Eroğlu, merkezlerdeki tek hedeflerinin gençlere, halk dansları, müzik, modern dans gibi alanlarda hizmet götürmek olmadığını belirterek, bu tip projelerle gençlere duyarlılık kazandırırken, köy halkının da içine girmesiyle sosyal sorumluluk projelerini geniş kitleye yaymak olduğunu kaydetti.

Söz konusu projelerin gençleri kötü alışkanlıklardan da uzak tutacağını belirten Eroğlu, duyarlılık aşılayan etkinliklerin, gençlerin ülkelerine faydalı birer birey olma yolundaki gelişimlerine de katkı sağlayacağını vurguladı. Eroğlu, projeyi Gencobahis gerçekleştiren daire personeli, eğitmen ve gençlere de teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2014, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473