banner564
banner556

“Rakiplerimin oyunu”

Bugüne kadar, 406 ayrı suçtan yargıç huzuruna çıkarılan ve ömrü hapishanede geçen Tavuri, kendisine verilen son cezayı, Cumhurbaşkanlığı adaylığına bağladı

“Rakiplerimin oyunu”
Hüseyin ABRAŞ

Kuzey Kıbrıs’ta dolandırıcılık suçları denilince hemen herkesin ilk aklına gelen isim olan Tavuri Lakaplı Mustafa Serttaş, dün bir kez daha hüküm giydi. İlk suçunu 13 yaşında işleyen ve şimdiye kadar 406 suçtan yargıç huzuruna çıkan sanık Serttaş, Lefkoşa’da ev sahibi kılığına girip bir kadını dolandırmak isterken suçüstü yakalanmıştı. 
Sanık hakkında Lefkoşa’da işlediği suçlardan dolayı görüşülen dava dün karara bağlanırken, Gazimağusa ve Girne bölgelerinde de bekleyen davaları olduğu açıklandı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde başkasının kimliğine bürünme ve dolandırıcılık suçlarında yargılanan sanık Serttaş’ın halen askıda olan 226 kalem davası ve 20 sayfa sabıka kaydı olduğu belirtildi. 
Sanığın birçok kez aynı suçları işlediği ve benzer suçlardan birçok kez mahkeme huzuruna geldiği belirtildi. Sanık Serttaş hakkında verilen kararı okuyan Yargıç Hale Ahmet Raşit, aynı suçları işleyip ıslah olmayan sanık hakkındaki kararını verirken kamu menfaatini göz önünde bulundurduğunu söyledi.  Raşit, sanığın bir kişiyi dolandırmak kastı ile ev sahibi kılığına girdiğini, evi kiralayacağı vaadiyle 6 bin TL istediğini ancak bu suçu işleyemeden yakalandığını belirtti.  

“Adaylığımı istemeyenlerin oyunu”
Yargıç Raşit, sanığı yargılandığı davalardan suçlu bulup mahkûm ettiğini ifade ederek 8 ay hapis cezasına çarptırıldığını dile getirdi.
Ömrünün yarısından fazlasını hapishanede geçiren 49 yaşındaki Mustafa Serttaş dün aldığı ceza ile hükümlü tutuklu olarak yattığı süre 33 yıldan 34 yıla yükseldi. Son olarak kamuoyuna mektup yazarak Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu duyuran sanık, dün verilen hapis kararı sonrası adaylığını istemeyenlerin tuzağına düştüğünü iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473