banner564

Tedbirler artırılıyor

Vaka sayılarındaki artışın ardından Ercan Havalimanı binası içerisinde maske takma zorunluluğu getirildi

Tedbirler artırılıyor
banner598

Coronavirüs vakalarında son zamanlarda yaşanan artışla birlikte bazı önlemler yeniden uygulamaya konuldu. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi geçtiğimiz Perşembe günü açıkladığı yeni kararlarda kapalı alanlarda ve toplu taşımacılıkta maske kullanılmasının zorunlu hale getirildiğini belirtirken, Ercan Havalimanı’yla ilgili de adım atıldı. Havalimanı binası içerisinde maske takma zorunluluğu getirildi.
T&T Havalimanı İşletmeciliği’nden yapılan açıklamaya göre, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Dairesi Genel Müdürlüğü’nün talimatı ile Ercan Havalimanı terminali içerisinde gelen ve giden yolcular için maske takma zorunluluğu getirildi. 
“Yolcularımızın kendilerinin, sevdiklerinin ve karşısındakilerinin sağlığı açısından havalimanımızda maske takıp sosyal mesafelerine dikkat etmelerini rica ediyoruz.” denilen açıklamada, maske takmayan yolcuların terminal binasına kabul edilmeyeceği belirtildi. 
Açıklamada, KKTC’de artan Covid-19 vakaları üzerine Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan yeni karara göre kapalı alanlarda maske kullanılması zorunlu hale getirildiği de hatırlatıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2022, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474