banner564

Ulusal seferberlik  çağrısına tam destek

Net Holding, 13 Milyon 125 bin Euro’yu Türk Lirasına çevirdi

Ulusal seferberlik  çağrısına tam destek
banner598

Toplam gelirinin yaklaşık yüzde 80’ini yabancı para cinsinden elde eden Net Şirketler Grubu, başlatılan ekonomik seferberliğe katkı amacıyla döviz varlıklarından 13 milyon 125 bin Euro’yu bozdurarak Türk Lirası’na çevirdi.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Devletimizin, dövizlerinizi bozdurun çağrısına destek vermek ve ülkemizde başlatılan ekonomik seferberliğe katkıda bulunmak amacıyla;  Net Şirketler grubu olarak, döviz varlıklarımızdan 13 milyon 125 bin Euro bozdurularak Türk Lirası'na dönülmüştür.  Ülkemizin ekonomisine ve potansiyeline güvencemiz her zaman olduğu gibi tamdır” denildi.
Net Holding Grup CFO’su Orlando Carlo Calumeno da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Hırvatistan ve Montenegro’da yer alan faaliyetleri sayesinde toplam gelirlerinin takriben yüzde 80’inin yabancı para cinsinden oluştuğunu belirtti. Calumeno açıklamasından şöyle devam etti; “Son dönemde döviz kurları cephesinde yaşanan aşırı hareketlilik ve ekonomik sebeplerle bağdaşmayan yüksek kur fiyatlamaları bize yurt dışı faaliyetlerimizden elde ettiğimiz dövizleri bozma ve bu vesile ile de devletimizin başlattığı ekonomik seferberliğe katkıda bulunabilme imkanı yaratmıştır.  Bilindiği üzere operasyonel faaliyetlerimizin çoğu Türkiye dışında yer almaktadır. Yurt dışından Türkiye’mize döviz kazandırma misyonumuz başarılı bir şekilde devam etmektedir.  Ülkemize şirket ve bireyler olarak her türlü olumlu katkıyı yapabilmek adına çalışmalarımız aralıksız sürecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474