banner564
banner556

Vergi reformu şart

Çakıcı, “Halkın çoğunluğu yoksulluk veya açlık sınırında altında yaşamaya çalışıyor” dedi

Vergi reformu şart

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, ülkede sosyal adaletsizlik olduğunu savunarak, “Bu ülkede üç beş aile zenginliklerine daha da zenginlik katarken, Kıbrıs Türk halkının büyük bir çoğunluğu yoksulluk veya açlık sınırında altında yaşamaya çalışıyor” dedi.

Çakıcı, yaptığı yazılı açıklamada, gelir dağılımındaki eşitsizliği ortadan kaldırmak için yola çıktılarını belirterek, 9 milyon TL elektrik borcunu ödemeyen büyük şirketlere herhangi bir yaptırım yapılmazken; esnaf, köylü, işçinin 300 TL elektrik borcu nedeniyle elektriğinin kesildiğini savundu.
TKP Yeni Güçler’e her taraftan bir saldırı olduğunu da söyleyen Çakıcı, hükümete gediklerinde faiz yasasının bir an önce uygulanması için gerekli çalışmaları yapacaklarını, anaparanın en fazla iki katı kadar faiz uygulanmasını hayata geçireceklerini söyledi.
Çakıcı, şunları dile getirdi:
“Bu faizlerden yıllarca insanımızın kanını emen tefeci ve bankalar, bu söylemlerimizden canları sıkılıyor. Biz bunların partisi değiliz ve bunlar bizden korkuyorlar. Çiftçilikte zenginlikte sınırı getireceğimizi söylüyorum. Küçük orta hayvancıyı çiftçiyi koruyacağımı söylüyorum. Zenginden kesip onlara vereceğimi söylüyorum. Birkaç tane köy ağasının canı sıkılıyor. Vergi reformu gelecek diyoruz,  ömür boyu vergi muafiyeti alanlardan artık vergi alacağımızı söylüyoruz. Bazı zengin ailenin canı sıkılıyor.”

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473