banner564
banner622

Whatsapp üzerinden yürütülen yeni dolandırıcılık yöntemlerine karşı dikkatli olalım!

Polis'ten önemli uyarı... Hayatımızın önemli bir parçası haline gelen mobil uygulamalardan olan whatsapp’ı kullanan kötü niyetli bazı şahıslar, yeni dolandırıcılık yöntemleri geliştirerek şahıslardan sahtekarlıkla para temin etmeye çalıştıkları gözlemlenmiştir.

Whatsapp üzerinden yürütülen yeni dolandırıcılık yöntemlerine karşı dikkatli olalım!
banner598Hayatımızın önemli bir parçası haline gelen mobil uygulamalardan olan whatsapp’ı kullanan kötü niyetli bazı şahıslar, yeni dolandırıcılık yöntemleri geliştirerek şahıslardan sahtekarlıkla para temin etmeye çalıştıkları gözlemlenmiştir.

Whatsapp uygulamasından organize şekilde çalışan dolandırıcılar; whatsapp üzerinden yaptıkları aramalar veya gönderdikleri mesajlar aracılığıyla çeşitli senaryolar üreterek, SMS ile gönderilen linke tıklanmasını sağladıktan sonra, ilgili kişinin whatsapp hesabını ele geçirip kişisel bilgilerine erişerek rehberinde kayıtlı kişilerden para istedikleri tespit edilmiştir.

Halkımızın, whatsapp dolandırıcılarının tuzağına düşmemesi ve mağduriyet yaşamaması adına, whatsapp ve/veya SMS üzerinden gönderilen bilmedikleri veya şüphelendikleri mesajlardaki linklere tıklamamaları ve bahsi geçen bu mesajlarda belirtilen talimatlara uymamaları önemle rica olunur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473