Yakubu teminatı yatıramadı

Nijeryalı öğrencinin hayatını kaybettiği üzücü olayla ilgili tutuklanan 3 ev arkadaşından ikisi serbest kaldı, birisi ise uyuşturucu tasarrufu suçundan yeniden mahkemeye çıkarıldı

Yakubu teminatı yatıramadı
Hüseyin ÇİÇEK
   Gazimağusa’da 7 Mayıs 2017 tarihinde, bir apartmanın ikinci katından düşen ve 7 günlük yaşam mücadelesi sonucunda hayatını kaybeden Barka James Megubu’nun ölümü ile ilgili tutuklu ev arkadaşlarından ikisi serbest kaldı.
Zanlılardan; Aaqıp Muhammed Saleem ile Yakubu Saide Turaki, olayla ilgisi olmadığından serbest bırakılırken, Dominic Duada Yakubu, evde bulunan uyuşturucu maddelerle ilgili sorumlu tutularak teminat maksatlı mahkemeye çıkarıldı.
   Mahkemeye meseleyi aktaran Narkotik Şube’de görevli polis memuru Nurettin Enginer, 7 Mayıs 2017 tarihinde, Gazimağusa’da, “Ayşem” isimli apartmanın ikinci katından düşerek yaşamını yitiren Barka James Megubu ile ilgili olarak evde yapılan arama sonucunda 2 gram, zanlının cüzdanında ise yarım gram ağırlığında “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu madde ele bulunduğunu anımsattı.

Soruşturma tamamlandı
   Zanlı aleyhine yürütülen soruşturmanın tamamlandığını bildiren Enginer, zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminat şartlarına bağlamasını talep etti. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının, 3 bin TL nakdi kefalet ödemesi şartı ile serbest bırakılmasına emir verdi.
   Mahkemenin emrettiği nakdi kefaleti yatıramayan zanlı Dominic Duada Yakubu, teminat şartlarını yerine getirinceye veya davaları görüşülünceye kadar, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER