banner493

Zengin olacaklardı

‘Salak Milyoner’ filminden etkilenen Erdal Karataş ve Yusuf Özmut, eski eser ve altın bulmak amacıyla boş arazide kazı yaparken suçüstü yakalandı

Zengin olacaklardı
banner432
Hüseyin ÇİÇEK
Yeşilçam başyapıtları arasında bulunan; Kemal Sunal, Metin Akpınar ile Zeki Alasya’nın birlikte oynadığı ve izlenme rekorları kıran ‘Salak Milyoner’ filminden etkilenen iki kişi, Gazimağusa’ya bağlı Tatlısu Köyü’nde hazine bulma hayaliyle kazı yaparken suçüstü yakalandı. 
Tatlısu’da devlet arazisi içerisinde eski eser bulmak amacı ile izinsiz kazı yapan zanlılar Erdal Karataş ile Yusuf Özmut, polis tarafından gözaltına alınarak dün Gazimağusa’da tutukluluk talebi ile mahkemeye çıkarıldı.

Gece yarısı operasyonu
Mahkemeye meseleyi aktaran Tatlısu Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İsmail Çağrı, zanlıların 15 Nisan 2016 tarihinde saat 23.30 sıralarında, devlet arazisi olan Tatlısu Üçyol mevkiinde izinsiz kazı yaptıkları sırada suçüstü yakalandıklarını söyledi. Zanlıların vermiş oldukları gönüllü ifadelerinde eski eser ve altın bulmak için kazı yaptıklarını itiraf ettiklerini belirten Çağrı, yine zanlıların 3 farklı yerde kazı yaptıklarını ifadelerinde kendilerine aktardığını söyledi.

Evleri aranacak
Zanlıların kazılarda eski eser bulamadıklarını kendilerine söylediğini belirten Çağrı, bu beyanın doğruluğunun teyit edilmesi açısından zanlıların evlerinde arama yapacaklarını ifade etti. Bölgede benzer bir çok yerin izinsiz şekilde kazıldığını anlatan Çağrı, zanlıların konu kazılarla ilgilerinin araştırılacağını da söyleyerek soruşturmanın selameti açısından mahkemeden zanlılar aleyhinde 3 günlük tutukluluk süresi talep etti.
Zanlı avukatı Batur Sağlamer’in de itirazı olmaması üzerine Yargıç Ayşen Toroslu, soruşturmanın selametine olanak sağlamak amacı ile zanlıların 3’er gün süre ile poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 09:41
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460