banner564
banner556

Lİ-DER’in Lefke Kampına katılan izciler bölge hakkında bilgi edindi

Hem gezdiler hem öğrendiler

banner611
Lİ-DER’in Lefke Kampına katılan izciler bölge hakkında bilgi edindi
banner598
banner616

Lefkoşa İzcilik Derneği (Lİ-DER) Lefke Kampı yapıldı. Dernekten yapılan açıklamaya göre, KKTC’de ilk kez “Ülkemizi Tanıyalım” başı altında düzenlenen izci kamplarına başlandı. Üç beldede yapılacak olan kampların ilki geçtiğimiz hafta Lefke’de 35 izci ve 5 liderin katılımı ile gerçekleştirildi.  Kampta izciler Lefke Gazi Lisesi’nde konaklayarak 3 günlük kampını tamamladı.
Dernek Başkanı Bakiye Lord kamp hakkında şunları söyledi: Yaşları 10 ile 20 arası izcilerle düzenlenen kampta amaç ülkemizi tanımak tarihi ve kültürel miraslarımızı yerinde yaşayarak öğrenmek. Yapılacak olan tüm kampların sonunda çıkarılacak izci gazetesinde gençlerin gözlem ve röportajlardan oluşan yazılar ve fotoğraflar yer alacaktır. Kampa katılanlardan birçoğunun hiç Lefke’ye gitmemiş olması ve oraya olan hayranlıkları gün sonunda gözlemlediğimiz en güzel duygu oldu. Gençlerin oradaki eski maden işçileri ile yaptıkları söyleşiler ve bölge insanlarının sıcak kanlılığı ile gençlerimiz mutlu bir şekilde kamptan ayrılmıştır. 
Özellikle Lefke bölgesinin zengin tarihi ve ülkedeki en çok narenciye üretiminin olduğunu, gençlere tanıtılmasında Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya bütün imkanlarını kullanarak, yardımcı olması bizleri çok mutlu etmiştir. Ağustos ve Eylül aylarında ise Yenierenköy ile Tatlısu’da yapılacak olan kamplarımız ile yaz tatilinde gençlere ülkemizi  gezi gözlemle tanıtmaya devam edeceğiz.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474