Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sıla 4 Grubu ile aynı sahneyi paylaştı

Tarihi bir konser oldu

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sıla 4 Grubu ile aynı sahneyi paylaştı

 Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Sıla 4 grubundan Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy ile birlikte sahne aldı.

Verilen bilgiye göre, önceki gece Yakın Doğu Üniversitesi AKKM’de yer alan konserde, Sıla 4’ün en sevilen eserleri halk dansları eşliğinde seslendirildi. Konser, Ali Hoca yönetiminde Simge Akdoğu, İnci Moreket Alicik, Eril Cambaz ve Emre Pehlivan vokalistliğinde gerçekleşti.
Sanatseverin katıldığı konser sonunda Sıla 4’ün temellerini oluşturan Bayrak Kuartet, müzik grubunun kurucularından Yılmaz Kalfaoğlu, Süleyman Görün’e, Sıla 4 üyeleri Erdinç Gündüz ve Ferahzat Gürsoy’a, Sıla 4’ün yaşama veda eden üyeleri Aydın Kalfaoğlu’nun kızı Ceyda Kalfaoğlu Tilki’ye, Raif Denktaş’ın kardeşi Ender Denktaş Vangöl’e Cumhurbaşkanı Akıncı tarafından birer anı plaketi sunuldu.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, konser sonrası yaptığı konuşmada, konser nedeniyle bir duygu seli yaşandığını ifade ederek, “Bu sahnede bu güzel müziği dinlemek bambaşka bir duygu… Son parçadan etkilenerek bir şey söylemek istiyorum: Kıbrıs Türk halkı, Sıla 4’ten vazgeçemedi ve vazgeçemeyecek” dedi.
Etkinlikte; Bayrak Kuartet kurucularından Süleyman Görün, Bayrak Kuartet kurucularından Yılmaz Kalfaoğlu, Raif Denktaş adına anı plaketi alan Ender Denktaş Vangöl, Aydın Kalfaoğlu’nun kızı Ceyda Kalfaoğlu Tilki, SILA 4 üyesi Ferahzat Gürsoy, SILA 4 üyesi Erdinç Gündüz birer konuşma yaptı.
Konser programında; Selvim, Çıgdım Beşbarmak Dağına, Ararım Sorarım Seni, Kıbrısım, Ata Binesim Geldi, Zeytin, Gave, Garanfil, Kıbrıs Gelini, Ayrılık, Gara Gözlü Yarim, Gelmedin ve Köprü isimli eserler seslendirildi. 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner468

banner460