İskele, renkler ve kültürlerin yanı sıra şairlerin de buluşmasına ev sahipliği yaptı 

Şair Filiz Naldöven anıldı

İskele, renkler ve kültürlerin yanı sıra şairlerin de buluşmasına ev sahipliği yaptı 

 İskele Belediyesi bu yıl da renkler ve kültürlerin yanı sıra şairlerin de buluşmasına ev sahipliği yaptı.

İskele Belediyesi açıklamasına göre, 10. Kültür Sanat günleri kapsamında şiir severleri İskele’de buluşturan İskele Belediyesi-KIBATEK Uluslararası Şiir Şöleni’nin önceki akşam 21.’si gerçekleştirildi.
İskele AKM’de düzenlenen gecede ülkemizin yanı sıra Türkiye ve Tataristan’dan şairler şiir severlerle buluştu. Gecede hayatını kaybeden ülkemiz şairlerinden Filiz Naldöven de anıldı.
Şiir şölenine İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Meclis Üyeler Çağlar Karadağ ve İsmail Y. Osum, Müdür Vekili Mustafa Kabasakal, KIBATEK Onursal Başkanı İsmail Bozkurt, KIBATEK ve KITED Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Yıldız’ın yanı sıra çok sayıda şiir sever katıldı. 
Gecede İskele Belediyesi, KIBATEK ve KITED (Kıbrıs Türk Edebiyatı ve Edebiyatçıları Derneği) işbirliğiyle bölgemiz okullarında düzenlenen Şiir yazma yarışmasının sonuçları da açıklandı. Dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Öte yandan şiir yarışmasının değerli jürileri Atiye Çırakoğlu, Feyzan Korur ve Emin Onuş’a da teşekkür plaketleri verildi.

Ortaokul Şiir Yazma Yarışması sonuçları

1. Irmak Sürmen
2.Kenancan Altınel
3.’ler
Dağhan Oğuzhanoğlu
Melike Nur Çelik
Irmak İnler

Lise Şiir Yazma Yarışması sonuçları

1. Sıla Karip
2.Bahar Küçük
3.Melek Kara  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER