banner493

Ahmet Kaşif, Girne Üniversitesi yetkililerini kabul etti

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, Girne Üniversitesi yetkililerini kabul etti.

Ahmet Kaşif, Girne Üniversitesi yetkililerini kabul etti
banner432

Lefkoşa, 11 Ağustos 14 (T.A.K): Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, Girne Üniversitesi yetkililerini kabul etti.

Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Tolun ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Altıncı, bu yıl eğitim vermeye başlayacak üniversite hakkında Bakan Kaşif’e bilgi verdi.

Rektör vekili Salihoğlu, yalnızca denizcilik ve havacılık konularında eğitim verecek olan üniversitelerinin ilk eğitim yılına başlamadan ilgili bakanlığı ziyaret ederek bilgi vermek ve tavsiye almak istediklerini söyledi.

Üniversitenin zorlu kuruluş sürecini anlatan Salihoğlu, altyapı hakkında bilgi verdi. Amaçlarının öğrencileri hem mesleki hem de akademik anlamda eğitmek olduğunu dile getiren Salihoğlu, gerçekleştirdikleri projelere örnekler verdi.

Salihoğlu, üniversitenin pilotaj eğitiminin çok maliyetli olduğuna işaret ederek ilk kez üniversite döneminde bu eğitimler için öğrencilerin para ödemeyeceğini mezuniyet sonrasında hizmet olarak ödeme yapacaklarını belirtti.

KAŞİF

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif ise, üniversiteye başarılar dileyerek, üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Ada ülkesi olarak ulaşımda deniz ve havacılığın önemine işaret eden Kaşif, eğitimin en üst düzeyde olabilmesi için her türlü pratik uygulamaya uygun bir ortam bulunduğunu belirtti.

Geçitkale Havalimanı’nın yeniden hizmet girmesiyle uçuş eğitimlerine de imkan sağlanacağını dile getiren Kaşif, “Geçitkale’yi hem eğitime katkı hem de yedek bir pist olanağı yaratmak için istiyoruz” dedi.

Kaşif, yetkililerden üniversitenin eğitim programı hakkında da bilgi aldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2014, 12:52
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460