banner493

Lefkoşa sancağının birinci serdarı şemiler, mezarı başında anıldı

Lefkoşa Sancağının birinci Serdarı merhum Kemal Şemiler, vefatının 42’nci yılı dolayısıyla, bugün mezarı başında törenle anıldı.

Lefkoşa sancağının birinci serdarı şemiler, mezarı başında anıldı
banner432

Lefkoşa, 9 Ağustos 14 (T.A.K.): Lefkoşa Sancağının birinci Serdarı merhum Kemal Şemiler, vefatının 42’nci yılı dolayısıyla, bugün mezarı başında törenle anıldı.

Anma törenine, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği, Çetinkaya Spor Kulübü yetkili ve üyeleri ile Şemiler’in ailesi ve silah arkadaşları katıldı.

Çelenklerin sunulması ve saygı duruşuyla başlayan törende, TMT Mücahitler Derneği Genel Sekreteri Çetin Serez, Kemal Şemiler’in kısa özgeçmişini okudu.

Serez, Şemiler’in tüm hayatı boyunca Kıbrıs Türk halkının var olması için çalıştığını belirterek, EOKA’ya karşı 1 Ağustos’ta TMT’nin kurulmasında önemli görev üstlendiğine işaret etti.

İmkansızlıklar içinde, tüm güçleriyle Şemiler’in etrafında toplanarak, Rum saldırılarına karşı direndiklerini anlatan Serez,  “Rum Yunan ikilisi Kıbrıs Türk halkını yok etmek için soykırıma girişti, ancak karşısında TMT’yi buldu” dedi.

Serez’in ardından söz alan Şemiler’in torunu Kemal Şemiler, törene katılan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından tören, din görevlisinin dua okumasıyla sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 11:50
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460